Nestvaran meč u Huesci: VAR im uzeo pa vratio priliku za opstanak

SAVLADALI SEVILLU

Sport.ba
0
Shares

Pravu dramu smo gledali u Huesci gdje se domaćin rukama i nogama bori za prvoligaški opstanak, a na kraju su u osmoj minuti sudačke nadoknade postigli pobjednički pogodak za 2:1, čime su povećali svoje izglede, unatoč zadnjem mjestu tabele, za opstankom u La Ligi.

Domaćini su poveli na samom početku susreta. Galan je pronašao neometanog Juanpija (7') koji zabija za vodstvo protiv zvučnog protivnika.

Zadnjih desetak minuta ponudilo je pravu dramu. Najprije je Ben Yedder nakon dugog vijećanja VAR-a poravnao na 1:1 iako su domaćini tražili zaleđe. Sevilla je postigla i drugi gol u drugoj minuti nadoknade, ali je opet VAR stupio na scenu i ovog puta poništio pogodak, iako su ga gosti debelo proslavili.

I kad je izgledalo da će doći do podjele bodova, ponovno je lopta u mreži, ali ovog puta Seville. Sretni strijelac Ezequiel Avila čekao je ponovno potvrdu VAR-a koji je ponovo bio na strani Huesce za veliko slavlje domaćina i tri boda.

Espanyol je na najbolji način iskoristio lošu formu Valladolida te slavio rezultatom 3:1 što im je dalo napredak na izjednačenoj ljestvici za čak 4 mjesta te su se smjestili u bezbrižnom dijelu sredine La Lige.

Već u prvoj minuti, Borja Iglesias lobom prebacuje vratara gostiju nakon sjajne asistencije Melenda, a odbrana gostiju očigledno je uspavano ušla u susret.

Poravnanje gostima donosi Ruben Alcaraz (17') odmjerenim udarcem s ruba kaznenog prostora, a priliku za potpuni preokret propustio je Sergio Guardiola koji je promašio jedanaesterac u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Ta situacija je demotivirala goste, a podigla samopouzdanje domaćinima, koji su pogocima Hermosa (55') i Wu Leija (65') postavili konačnih Espanyol – Valladolid 3:1.

U drugom susretu dana Alaves nije dopustio Villarrealu da se izvadi iz zone ispadanja te su ih pobijedili na njihovom terenu rezultatom  1:2. Sva tri gola pala su u drugom poluvremenu. Gosti su poveli preko Maripana (54'), izjednačio je Santi Cazorla (61'), a tri boda i četvro mjesto ljestvice gostima donio je brzonogi  Takashi Inui (77').

Zadnji susret kola, najpopularniju utakmicu na svijetu – El Clasico igraju Real Madrid i Barcelona s početkom 20:45.