Kako je kazao za niške Južne vesti , njegova majka je doživjela veliki stres i sada spava sa otvorenim vratima i upaljenim svijetlom. U uslovima sa najezdom pacova je, kaže, teško živjeti jer hranu ne smiju da ostave izvan frižidera, a u vrijeme slava bili su prinuđeni da osim svojih koriste i komšijske frižidere.
Foto:Juzne vesti
Ostajemo bespomoćni. Postavljamo mamce u svojim kućama, komšija je pohvatao na desetine pacova, ali dolaze iznova i iznova. Dnevno uhvatimo bar dva i to u samom centru - priča sin povrijeđene Nišlijke koji nije želio da mu se objavi ime.
Obratio se Komunalnoj inspekciji iz koje je dobio odgovor da su za deratizaciju na privatnoj imovini zaduženi sami vlasnici.
Kako Južne vesti saznaju u Institutu za javno zdravlje u Nišu, ujedi pacova nisu rijetkost u tom gradu i ljekarima ove zdravstvene ustanove javi se 10 do 15 pacijenata godišnje sa ovim problemom, uglavnom u jesen.
Glodari s jeseni dolaze s polja i oni su bliži ljudima i plašeći se za svoj život postaju agresivni - objašnjava načelnik Centra za kontrolu i prevenciju bolesti Instituta za javno zdravlje Niš dr Zoran Veličković.
On dodaje da ovi glodari mogu da budu nosioci preko 30 različitih uzročnika zaraznih bolesti jer oni putem stolice i mokraće izbacuju različite mikroorganizme.
Komentari