Obdukcija tijela Dragićevića je samo jedan od koraka istrage okolnosti pod kojim je ovaj Pljevljak ubijen u policijskoj akciji.
Akciju SAJ-a, kada su tokom pokušaja hapšenja Dragićevića u zabarikadiranom objektu uzvratili paljbom u kojoj je on poginuo, koordinator Ministarstva unutrašnjih poslova Duško Marković ocijenio je kao uspješnu.
Tokom pregovora, koji su trajali više od šest sati, Dragićević je u nekoliko navrata pucao na policiju.
U četvrtak oko 20 časova tokom pokušaja hapšenja Dragićevića u zabarikadiranom objektu SAJ-ovci su uzvratili paljbom u kojoj je on poginuo.
Policajci su pored njegovog tijela pronašli automatsku pušku iz koje je noć ranije pucao na policajce koji su pokušavali da ga uhapse. Oko vrata je imao zavezanu bombu, a pronađen je i pištolj.
Potraga za Pljevljakom Goranom Dragićevićem započela je u utorak veče nakon što je iz automatskog oružja ubio svoju bivšu suprugu Slobodanku i njenog muža Radoša Terzića. On je ispred ulaza u gradski stadion sačekao Terzića i ispalio dva hica u njega iz automatske puške, a nakon toga otišao kod bivše supruge i pred djecom ispalio 22 metka u nju.
Prema policijskim informacijama, Dragićević je živio u Pljevlima, ali je boravio u Budvi i Kolašinu. Bavio se privatnim biznisom i nije imao dosje. Osumnjičeni je u utorak nekoliko sati prije zločina stigao u Crnu Goru iz Beograda, gdje je pratio košarkaški meč Eurolige.
Prve rekonstrukcije dvostrukog ubistva ukazuju da je Dragićević zločin brižljivo isplanirao. Radoša Terzića je sačekao ispred ulaza u gradski stadion i likvidirao ga sa dva metka iz automata. Prema nezvaničnim informacijama, Terzić je, prije nego što je otvorena vatra na njega, pozvao policiju, a povredama je podlegao u pljevaljskoj bolnici.
Pola sata kasnije, Slobodanka Terzić ubijena je u porodičnom stanu u naselju Varoš. Dragićević ju je usmrtio iz automatske puške, iste one kojom je ubijen i Radoš Terzić.
Komentari