Osim njih, naredbom o sprovođenju istrage obuhvaćeni su i Bogdan Milić (35), Marko Vujačić (46) i Zoran Muhadinović (45), koji se sa slobode brane od optužbi da su pomogli Ulami da prikrije djelo.
Dnevne novine nijesu dobile zvaničan odgovor iz tužilaštva o tome da li se može uskoro očekivati završetak istrage. Nezvanično, da bi predmet bio zaokružen, čeka se nalaz vještaka telekomunikacijske struke Predraga Boljevića, ali i saslušanje još jednog svjedoka. Za svo ovo vrijeme, od Petrovčanina, kojem je izgubljen svaki trag 8. jula prošle godine, nema ni traga ni glasa.
Nikola Martinović, advokat optuženog Muhadinovića, vjeruje da tužilaštvo ne raspolaže dokazima koji bi bili dovoljni za optuženje. U suprotnom bi, kako kaže, do sada podigli optužnicu.
“Po mom mišljenju, da imaju dokaze oni bi do sada podigli optužnicu. U proteklom periodu sam dobijao obavještenja o izvođenju dokaznih radnji, dakle, na tom se slučaju radi ali nema dokaza. To me upućuje na zaključak da su prvo trebali da prikupe dokaze pa da krenu u istragu, a ne da u okviru nje vrše policijski posao“, navodi Martinović.
Medin je posljednji put viđen nakon što je 8. jula 2016. godine iz kuće krenuo u pravcu Virpazara. U naredbi za sprovođenje istrage se navodi da su Ulama i Mijović 8. jula u Virpazaru, “svjesni svog djela, čije su izvršenje htjeli obmanom i silom, zadržali oštećenog Nemanju Medina u trajanju dužem od deset dana, a koje stanje i dalje traje” “Pri tome su za Medina nastupile teške posljedice”, navodi se u naredbi. Iako ne precizira o kojim je posljedicama riječ, naredba upućuje na zaključak da je Medin prije nestanka, krvav držan u prtljažniku “renoa megan” (BD BB142).
Komentari