On je u saopštenju naveo i da se ratifikacijom sporazuma o punopravnom članstvu u NATO, Crna Gora odlučujuće približila i svom članstvu u Evropskoj uniji.
Drašković je na tome čestitao predsjedniku Demokratske partije socijalista Crne Gore Milu Đukanoviću, kao i članovima vlade i poslanicima.
"Čestitam svim poslanicima, članovima Vlade i narodu Srbiji uvijek najbliže Crne Gore", naveo je Drašković, navodi se u saopštenju.
On je ocijenio i da je parlamentarna većina u Crnoj Gori odgovorno odbacila i domaće i strane pritiske, pa i otvorene prjietnje, da Crna Gora mora da bude "neutralna" prema svojoj bezbjednosti, stabilnosti i demokratskoj evropskoj budućnosti.
"U borbi za svoju bezbjednost, stabilnost i evropski preobražaj, Srbija će, nadam se, slijediti Crnu Goru", istakao je Drašković.
Predsjednik DS Dragan Šutanovac,koji je i bivši ministar odbrane Srbije, istakao je da se Crna Gora "kristalno jasno opredijelila za evroatlantske integracije i u tom smislu vodi politiku koja donosi rezultat".
"Crna Gora je nakon Slovenije i Hrvatske treća republika bivše SFRJ koja se odlučila da bude članica NATO dok je Makedonija na čekanju iz razloga veta koji je Grčka stavila zbog imena koje Grčka osporava. Ako posmatramo u širem kontekstu i ukoliko uvažimo činjenicu da je i na Kosovu NATO prisutan kroz svoje jedinice u okviru KFOR-a, jasno je da se bezbjednosno okruženje Srbije mijenja i da ćemo iz praktičnih i pragmatičnih razloga biti upućeni bilo posredno ili neposredno da sarađujemo sa NATO", rekao je Šutanovac.
On je rekao da težnja Crne Gore da bude u severnoatlantskoj alijansi ima više razloga, od toga da se kao mala zemlja priključuje najmoćnijem odbrambenom savezu kao "bezbjednosnom kišobranu" koji donosi ne samo bezbjednosnu stabilnost, već je i zamajac za razvoj privrede, do toga da uhvati brzi kolovoz na putu ka konačnim EU integracijama.
Beta
Komentari