Budući da je ova pojava česta u Americi tamošnji stručnjaci istražili su ga i objavili u magazinu "Columbia Journal of Gender and Law". Vođa istraživanja bila je Aleksandra Brodski koja tvrdi da je to oblik seksualnog zlostavljanja i da bi tako trebao i zakonski da se tretira.
Brodski je otkrila i zajednicu na internetu u kojoj se muškarci međusobno ohrabruju na taj čin. Oni vjeruju da je "pravo svakog muškarca da širi svoje sjeme". Kao dio istraživanja Brodski je razgovarala sa više žena kojima se to dogodilo.
Njihove priče najčešće počinju na isti način: "Nisam sigurna da li je ovo bilo silovanje, ali...", a zajedničko im je da su se te žene osjećale prevareno i povrijeđeno.
"Pisanjem o ovoj temi želim da podstaknem izradu zakonskog predloga i da stvorimo rječnik kojim će ljudi moći da objasne šta im se dogodilo u seksu. Nije sve seksualno zlostavljanje ili silovanje, a često se loše seksualno ponašanje odbacuje, a to je zapravo nasilje", objasnila je Brodski za "Huffington Post".
Zbog "stealthinga" žrtva može da zatrudni ili da dobije neku polnu bolest. Brodski je rekla i da pošto postojeći zakoni ne prepoznaju "stealthing" kao seksualno zlostavljanje, potrebno je promijeniti postojeće regulative u mnogim zemljama.
Super žena
Komentari