"Na našu reakciju na ovu pojavu dobili smo obrazloženje da se tu ne radi o eksploatciji već o hitnoj sanaciji rječnog korita zbog nadolazećih obilnih jesenjih kiša.Posao sanacije se obavljao na nekoliko lokacija u bjelopoljskoj opštini, uglavnom na mjestima gdje nije postajala opasnost od izlivanje Lima, a posao su dobili lokalni koncensionari koji su do zabrane već tu vršili eksploataciju šljunka i pijeska", kažu iz ove NVO.
Dodaju da su oni su taj posao dobili na tenderu sa kojim niko nije u bjelopoljskoj opštini nije bio upoznat, osim koncensionara i nekoliko ljudi iz opštine.
"Koncensionari su bili u obavezi da očiste korito a višak šljunka i pijeska odvezu, a isti plate za smiješnu cijenu. Da njima nije bilo stalo do rijeke Lim već isključivo za pribavljanje lične koristi potvrđuje i podatak da se za vrijeme "sanacije" odvozio materijal iz Lima od svitanja do sumraka.
A posebno nam je bilo čudno da ovaj posao nije dobilo DOO" Komunalno Lim", a isto posjeduje svu opremu za obavljanje ovog posla, koje grca u dugovima, gdje radnicima kasne plate po nekoliko mjeseci i zbog koga lokalni parlament svako malo zadužuje svoje sugrađane podizanjem kredita radi normalnog fukcionisanja ovog preduzeća", kazali su iz NVO Green power.
Na kraju dodaju da su zato prinuđeni da javno preko medija traže od organa lokalne uprave da u što kraćem roku objave detaljan izvještaj o sanaciji korita rijeke Lim.
Komentari