On se predstavio kao student koji nije pao nijedan ispit, koga su ostavili i majka i otac, koji se od tada snalazio i radio svakakve poslove, školovao se i bez pomoći stigao do pete godine Medicinskog fakulteta.
Nakon emisije u kojoj je Jevđić ispičao svoju tešku životnu priču, javnosti se obratio ljekar iz Švedske Dobrica Pavlović, koji tvrdi da ga je finansirao od 2013. godine. On je na društvenim mrežama napisao da nije tačno da Milan nije pao nijedan ispit, kao i da mu je samo u decembru prošle godine dao više od 600 eura. I tu nije kraj, jer se samo dan nakon toga, javila još jedna osoba koja mu je novčano pomagala. Izvjesna Vesna Popov iz Austrije, koja je tvrdila da je o Jevđiću čula 2012. godine, kada se takođe pojavio na TV-u sa “sličnom, tužnom pričom, tada dječaka, koji se, ne svojom voljom, u ranim godinama osamostalio i borio za bolji život”. Tada je i ona, po sopstvenom priznanju počela da mu pomaže sa oko 500 eura mjesečno narednih pet godina.
U razgovoru za “Blic” Jevđić je ostao pri svom stavu da neće više da komentariše ovu temu. Nije ga pokolebalo ni to što će možda cijela situacija neke druge humane ljude da natjera na razmišljanje ako nekome budu htjeli da pomognu. Iako je saslušao pitanja, nije želio da odgovori da li je pretjerao prilikom predstavljanja u emisiji, kao ni o finansijskoj pomoći koju je dobijao.
"Juče sam otišao na Kalemegdan da se prošetam. Iza mene bio je novinar koji me je pratio. Nakon toga sam sa drugaricom popio kafu, a nedugo zatim su me zvali ti isti novinari da me pitaju odakle mi pare da sjedim u kafiću. Nemam više snage, niti hoću da svoj život pretvaram u rijaliti", rekao je Milan obrazlažući razlog zašto više neće da razgovara na ovu temu.
Na pomen jednog od njegovih dobrotvora, doktora iz Švedske, koga je Milan optužio da ga je držao kao roba, kratko je odgovorio: "Neću da otvaram Pandorinu kutiju".
Po njegovom mišljenju, stavljen je na stub srama radi senzacije i to će ga obilježiti za cio život.
"Samo sam jednom u životu otišao na more i to je bila ta studentska ekskurzija. Šta bi bilo da sam kojim slučajem nešto ukrao, kako bi me tek onda nazvali", kaže Milan.
Ispričao je i da ne razumije do koje mjere ljudi mogu da pričaju neistine o njemu, ne misleći tu na one koji su ga finansijski pomagali, već na ujaka koji je izjavio da je odvajao od usta kako bi mu pomogao.
Foto: Facebook
"Juče sam razgovarao sa bratom i pitao ga da li se čuo sa ujakom. Rekao mi je da jeste i da ga je pitao kako može da priča takve stvari. Je li znate šta mu je odgovorio ujak: Baš me briga, mogu da pričam šta hoću”, kazao je Milan, dodajući da žuri na razgovor za posao.
Kolege: Jevđić je prosječan student
“Blic” je pokušao da kontaktira i Milanove kolege sa fakulteta. Međutim, sa onima sa kojima smo stupili u kontakt, niko od njih nije želio javno da govori o njemu. Ono što su svi potvrdili, jeste da je Milan prosječan student, i da se ne radi o nekome ko ređa sve same desetke i devetke.
Inače, studenti koji dobijaju dobre ocjene, pogotovo kada dođu do pete ili šeste godini, kao što je Jevđić, mogu da budu izabrani za studente demonstratore. “Blic” je imao uvid u dokument koji su studenti ove godine izabrani da budu demonstratori, a među njima nema Jevđića.
Komentari