"Ne dozvolite da se vaš višegodišnji rad, uložena energija i nimalo mala finansijska sredstva obezvrijede", poručio je Đukić proizvođačima malina povodom novonastale krize prouzrokovane zbog nedovoljno visoke otkupne cijene, prestanka otkupa i nedostatka infrastrukturnih kapaciteta za tretiranje maline.
On je pozvao sve malinare, novoizabranog predsjednika Države Mila Đukanovića, potpredsjednika Vlade - ministra poljoprivrede Milutina Simovića, predsjednike opština sa sjevera i sve relevantne aktere da u ponedjeljak u bijelopoljskom Centru za kulturu u 12 časova dogovore konkretno riješenje novonastalog problema i da na taj način u roku od 10 dana prevaziđu ovu ni malo naivnu situaciju na tržistu maline u Crnoj Gori.
Đukić je malinare pozvao da pokažu razumijevanje i strpljenje, a donosioce odluka na čelu sa predsjednikom države i ministrom poljoprivrede da pokažu spremnost za dijalog i raspoloženje za prevazilazak krize.
"Sve zainteresovane pozivam da se inforimišu na broj telefona 069 314 432 i email adresu [email protected]. Naša NVO ima jasan plan koji će oporaviti tržiste maline u Crnoj Gori" istkao je Đukić.
On je iskoristio priliku da odgovorne građane Crne Gore pozove da u što većim količinama kupuju svežu malinu na pijacama i marketima kako bi povećali potražnju i omogućili plasman svježe crnogorske maline.
"Molim sve privredne subjekite koji su zainteresovani da otkupe svježu malinu da se informišu na dostavljene kontakte.
Sve građane, državne i opštinske institucije, donatore, i privredne subjekte ovim putem pozivam da u skladu sa mogućnostima doniraju novac na žiro račun naše NVO Multimedijal Montenegro 520-7773-36, a sakupljena stredstva proslijedićemo vlasincima malinjaka koji su pretrpjeli ogromnu štetu", navodi se u saopštenju Đukića.
On je poručio da sjever mora da radi.
"Crna Goro ujedini se i pokaži se na djelu! Budimo primjer svim zemljama u regionu i zemljama članicama Evropske unije koje se susreću sa sličnim izazovima", zaključio je predsjednik NVO Multimedijal Montenegro Željko Đukić.
Komentari