On je, prema operativnim podacima bezbjednosnih službi, navodno napustio Prištinu dan pred hapšenje Podgoričanina Marija Miloševića.
Zvicer je, kako se sumnja, jedno vrijeme boravio u Prištini odakle je koristeći lažna dokumenta putovao u Istanbul, Beč i Cirih. Iako se tamošnja policija nadala da će i on biti lišen slobode, u akciji koju su pripremali desetak dana, Zvicer je neposredno pred hapšenje uspio da napusti „štek” koji je povremeno koristio.
Policija je imala podatke da Zvicer koristi lažna dokumenta na ime Josipa Babića iz Bosne i Hercegovine, izdata 6.2.1979. u Orašju. Babić čije je ime koristio u ličnim ispravama rođen je u Nirnbergu i nikada nije vadio dokumenta u BiH. Pošto je Babić odgovarao njegovom opisu i starosti, Kotoranin je to iskoristio i preko svojih kanala u BiH uspio da izvadi pasoš.
Nedavno je na Jutjubu objavljen i snimak u kojem se spominje njegov lažni identitet, a u opisu tog videa se navodi da zbog uske povezanosti sa vrhom, to jest sa čelnim ljudima policije i ostalih obavještajnih agencija Crne Gore, Radoje Zvicer vrši razna krivična djela, počevši od međunarodnog šverca kokaina, pa do naručivanja i finansiranja desetina ubistava u Crnoj Gori i regionu.
Na snimku objavljenom na Jutjubu pod nazivom „kavački klan”, prvi put su prikazane fotografije Radoja Zvicera, koji je označen kao vođa te mafijaške grupe, i pojedinih najbitnijih članova. Takođe, otkriveni su detalji koji dosad nijesu spominjani u javnosti, a koji se odnose na kriminalno djelovanje ovog klana, kao i imena država u kojima sada djeluju i lažni identiteti koje koriste.
Crnogorska policija već godinu dana potražuje Zvicera kako bi ga saslušala u više istraga o ubistvima koja su se dogodila u ratu kotorskih klanova. Međutim, do danas ga zvanično ne terete ni za jedan od tih zločina. Uprkos toj činjenici policija je obavijestila više zemalja u regionu da potražuju Zvicera i kolegama pružaju logističku podršku u lociranju bjegunaca iz oba klana. Potragu im otežavaju očigledne veze kriminalaca sa pojedincima iz crnogorskih bezbjednosnih službi, kao i činjenica da lako dolaze do dokumenata sa lažnim identitetom iz susjednih država, koja koriste za neometana putovanja i često mijenjanje lokacija.
Dan
Komentari