Za Vukotićem su grčke vlasti tokom 2017. godine raspisale crvenu međunarodnu potjernicu zbog krijumčarenja 136 kilograma kokaina.
Iz srpske policije su naveli da je Vukotić tokom boravka i kretanja po Evropskoj uniji (EU) koristio falsifikovana dokumenta i identitete, a sve u cilju skrivanja od pravosudnih organa Grčke.
Prema informacijama Kodexa, Vukotić je u trenutku hapšenja kod sebe imao falsifikovani bugarski pasoš.
Kotoranin su lisice na ruke stavljene u jednom iznajmljenom stanu u poznatom turskom ljetovalištu.
Prema nezvaničnim informacijama Kodexa, u trenutku hapšenja bio je u društvu brata Igora Vukotića i Besnika Keljmendija. Besnik je sin Nasera Keljmendija, lica koje su policijske agencije označile kao vođu kriminalne organizacije i jednog od najjačih balkanskih narko kartela i osoba sa "crne liste" SAD-a. Mlađi Keljmendi takođe ima podebeli policijski dosije i takođe se našao na "crnoj listi" SAD.
Takođe, policijski službenici su, prema našim saznanjima, u stanu zatekli i Emila Dragovića, državljanina Sjedinjenih Američkih Država. Svi oni su, prema nezvaničnim informacijama, privedeni.
Višemjesečna koordinisana policijska akcija
Inače, hapšenje Vukotića, koji ima dvojno državljanstvo - crnogorsko i srpsko, je sprovedeno nakon višemjesečne saradnje i opsežnog rada crnogorske, turske i srpske policije. Crnogorske bezbjednosne službe su pratile njegovo kretanje i o tome obavještavale službe iz pomenutih zemalja.
Prema operativnim podacima Vukotić je u Antaliji boravio više od mjesec dana, sve do hapšenja.
Vukotića su bezbjednosne službe označile kao vođu "Škaljaraca", organizovane kriminalne grupe koja se pored krijumčarenja velike količine narkotika, dovodi u vezu i sa drugim teškim krivičnim djelima, ubistvima, nelegalnim držanjem oružja i sl.
Podsjetimo, škaljarska grupa poznata je po ratu sa kavačkim klanom, u kome je do sada, na obje strane, u Crnoj Gori i Srbiji i BIH,ubijeno na desetine osoba.
Rat je počeo krajem 2014. kada je u španskoj luci Valensija nestalo 300 kilograma kokaina.
Komentari