To je saopšteno na pres konferenciji povodom završetka postupka kupovine Societe Generale Montenegro banke od strane CKB-a i početka procesa integracije dvije banke.
Predsjednik i glavni izvršni direktor OTP banke, Sándor Csányi, podsjetio je da su pregovore sa Societe Generale bankom počeli prije više od tri godine.
„Plašili smo se da će dvije banke, kad se spoje, biti prevelika banka. Čini mi se da smo na kraju ubijedili sve regulatore da velike banke na malom tržištu mogu obezbijediti veću efikasnost privrede i bolje podržati privredu jedne zemlje i njene projekte“, istakao je Csányi, prenosi Pr Centar.
On je kazao da su početkom 2000. godine počeli sa procesom akvizicije u različitim zemljama u regionu.
„Razlog zbog kojeg smo se fokusirali na region jeste to što je naš stav da će ovaj region Balkana rasti mnogo brže nego ostali dio Evrope, tako da možemo ostvariti mnogo brže rezultate. Danas poslije podne moći ćemo da kažemo da smo prisutni u 11 zemalja, jer ćemo u Moldaviji zaključiti pregovore. To nam je jedanaesta članica i nadam se do kraja godine da ćemo biti prisutni u 12 zemalja“, rekao je Csányi.
Prema njegovim riječima, OTP banka je vrlo efikasna, navodeći da ima stabilan menadžment.
Csányi je kazao da su u OTP-u ponosni što su na vodećem mjestu i u procesu digitalizacije.
Govoreći o integraciji dvije banke, Csányi je kazao da su pripremili objektivnu, detaljnu selekciju što se tiče menadžmenta.
„Smatramo da, kad kupujemo banku, ne kupujemo samo klijente i bilans stanja ili akcijski kapital, već je jedna od najvećih vrijednosti ako nađemo dobar menadžment da taj menadžment integrišemo u naš. Svuda gdje smo kupili banku, novi menadžment su činili novi i stari zaposleni. To je bio slučaj i u Crnoj Gori“, naveo je Csányi.
On je poručio da je plan OTP banke da budu vrlo aktivni na tržištu i da pruže kvalitetne usluge.
„Nadam se da ćemo, na osnovu zajedničkog interesa, doprinijeti i mi razvoju crnogorske privrede“, rekao je Csányi.
Glavni izvršni direktor CKB-a, Pál Kovács, istakao je da nakon akvizicije CKB, kao dio OTP grupe, ima ambiciozne aspiracije i planove.
„Želimo da zadržimo i da povećamo i poboljšamo svoju poziciju kao vrlo uglednog lidera na tržištu i kao univerzalne banke sa vrlo stabilnim potencijalima za rast, sa održivom profitabilnošću i jakim kapitalom i jakom likvidnošću“, naveo je Kovács.
Govoreći o vizuelnom identitetu, on je kazao da su promijenili logo i novo ime bivše Societe banke, koja se sad zove Podgorička banka.
„Brend CKB-a planiramo da zadržimo. Zadržati brend CKB-a znači cijeniti tradiciju. Promijenili smo OTP logo. Na taj način smo izrazili da je CKB značajan dio OTP korporativnog identiteta, a takođe se na taj način izražava i dinamika grupe i naš kapacitet za inovacije i buduće ambicije banke“, istakao je Kovács.
On je kazao da je OTP logo vrlo poznat u drugim zemljama.
„Uveli smo ga i u Crnoj Gori. Krug je simbol stabilnosti, zelena boja je u svim kulturama simbol osvježenja, revitalizacije, života i dinamike“, kazao je Kovács.
Kada je riječ o procesu integracije, Kovács je kazao da se očekuje da se dvije banke spoje u potpunosti u drugoj polovini 2020. godine.
„U ovom procesu se u isto vrijeme fokusiramo da zadržimo poslovanje i da dovedemo do poboljšanja u svim segmentima u obje banke. Za nas je važno da klijenti ne osjete nikakav negativan uticaj ovoga procesa, već da prepoznaju i osjete pozitivne efekte, a da u isto vrijeme zadržimo našu poslovnu poziciju“, istakao je Kovács.
On je kazao da su zaposleni i klijenti najveća vrijednost banke.
Izvor:PR Centar
Komentari