To je jedan od najsnažnijih potresa u tom regionu nakon prekjučerašnjeg razornog potresa.
Prema poslednjim infomacijama, poginulo je 44 osobe. Nakon ove informacije, mediji prenose da je zemljotres u Albaniji najsmrtonosniji u 2019. godini u cijelom svijetu, posle indonežanskog.
Navedeno je da, iako je odnio najveći broj života, prema stepenu Rihterove skale ne spada ni u deset najjačih u 2019. godini.
Epicentar zemljotresa bio je na dubini od dva kilometra, a zabilježen je 25 kilometara od Drača, odnosno 48 kilometara od glavnog albanskog grada Tirane.
Prištinska Koha ditore javila je da je oštećena bolnica iz koje su pacijenti panično izletjeli napolje, ali su ljekari, kako se navodi, ostali u bolnici. Policija je stigla u bolnicu kako bi pomogla.
Najnoviji potres se dogodio u Jadranskom moru.
Albanci već dvije noći ne spavaju mirno, a hiljade ljudi boravi van svojih domova.
U zemljotresu koji se dogodio u utorak poginulo je najmanje 40 osoba, a više od 650 je povrijeđeno. Od tada je zabilježeno više od 500 naknadnih potresa.
Mnogi stambeni objekti su srušeni, a spasilačke ekipe otkopavaju i pronalaze ljude za kojima se traga.
Hrvatski portal Indeks, pozivajuci se inforormacije EMSC, piše da je potres koji je pogodio područje Drača u 11:52 registrovan i u Hrvatskoj.
Prema tim informacijama, magnituda tog potresa je 4,9 po Rihteru sa epicentrom u Jadranskom moru, 18 kilometara sjeverozapadno od Drača.
Potres su osetili stanovnici dubrovačkog područja.
Osim u Albaniji i na području Dubrovnika, ovaj potres se osjetio i u Crnoj Gori.
Prema podacima Seizmološkog zavoda Crne Gore, od ponoći je u Albaniji registrovano 10 potresa.
— Reuters (@Reuters) November 28, 2019
Kodex/B92/Tanjug/Klix
Komentari