Međutim, sa Elektrotehničkog fakulteta u Anjdhovenu kažu da Loran ima još mnogo ispita, pa su predložili da diplomira sredinom 2020. godine.
Njegovim roditeljima se to nije svidjelo - odmah su ga ispisali.
Plan je bio da Loran trogodišnje školovanje na fakultetu završi za samo 10 mjeseci, a sve kako bi diplomirao prije desetog rođendana.
Lorenov otac Aleksander izjavio je da je fakultet kritikovao njega i njegovu suprugu zbog čestih pojavljivanja dječaka u medijima.
„Rečeno nam je da medijskom pažnjom stavljamo suviše pritiska na dijete i da će, ukoliko se to nastavi, biti potrebno psihološko ispitivanje Lorena", rekao je Simons za holandski list De Volkskrant.
„A ako neko dijete igra fudbal onda mislimo da je medijska pažnja odlična. Moj sin ima drugačiji talenat. Zašto ne bih bio ponosan na to?"
Simons je na Instagram okačio i prethodne poruke zvaničnika fakulteta o mogućem datumu za diplomiranje u decembru, ističući da su lažovi.
U saopštenju Elektrotehničkog fakulteta u Ajndhovenu se navodi da nije moguće da Loren završi školovanje prije nego što napuni 10 godina, a da se u isto vrijeme razvija kako treba.
Univerzitet je takođe upozorio na „prekomerni pritisak na devetogodišnjeg studenta" za kog su rekli da je „nevjerovatan talenat".
Srednju završio za 18 meseci
Loran je nedavno bio tema brojnih svjetskih medija, koji su se utrkivali da pišu o njemu.
Kada mu je bilo četiri godine, upisao je osnovnu školu i prvi razred je završio za 12 mjeseci. Onda je u naredne dvije godine završio šest razreda.
U srednju je krenuo sa šest godina. Ono što se uči tokom šest godina naučio je za samo 18 mjeseci.
Onda se je napravio pauzu - sa osam godina uzeo je šest mjeseci odmora, a potom upisao fakultet.
Ipak, njegove ambicije su veće od akademskog zvanja. Kako kaže, želi da pravi vještačke organe koji bi isključili potrebu za davaocima.
„Želim da učinim da život traje duže", kaže Loren.
Pored fotografskog pamćenja i visokog koeficijenta inteligencije - 145, dječak je pokazao da je i dobar analitičar. Matematika mu ide, ali ne i jezici.
Njegova svakodnevnica je ponekad prilično intenzivna.
„U ponedeljak se upoznaje sa gradivom, utorkom je u laboratoriji, srijeda je rezervisana za predavanja. Onda je kod kuće i čita osam sati. U četvrtak se sastaje sa ljudima s fakulteta, a u petak polaže ispite", kaže njegov otac.
„Drugim studentima je potrebno čak devet do 12 nedelja da završe ovaj ciklus", dodaje.
Izvor: BBC na srpskom
Komentari