Za Koraća se govori da je u MUP-u evidentiran zbog navodnih nanošenja teških tjelesnih povreda, falsifikovanja novca, krađe, reketiranja, ilegalnog pokušaja prelaska granice, trgovine drogom... Nikada nije osuđivan za ta djela.
"Filip Korać je jedan od ljudi koji je naslijedio poslove Zemunskog klana i kada je Luka Bojović zapao u zatvor u Španiji jedno vrijeme oni su sarađivali i završavali poslove jedno vrijeme. Oni su bili bliski i normalno kada je neko u zatvoru osam godina, sigurno da je Korać preuzeo dosta poslova za koje je on bio zadužen i do njih je došlo do raskola", rekao je Marko Nicović, bivši načelnik beogradske policije.
Korać se povezuje sa Škaljarcima, drogom i ubistvima i izvan naše zemlje.
"Nikada ne koristi telefon, ne koristi te veze koje mogu da se prisluškuju i detektuju od strane policije, nego koristi živ jezik, odnosno kurira. Tako da je to pomoglo. Bez obzira što je osumnjičen za brojna djela, nije nikada uhvaćen", dodao je Nicović.
Jedini put hapšen je u Zvorniku zbog ispitivanja o ubistvu Čede Đokića, ali je brzo pušten.
"On se povezuje za razne slučaje, ali nema dokaza. O njemu postoji više priča, ali što se tiče bilo kakvog materijalnog dokaza ili svjedoka saradnika to je izostalo", izjavio je novinar Vuk Cvijić.
Bliskost sa Bojovićem uvukla ga je u sukob sa Šaranovićima u kojem je stradalo desetak osoba, a primijećen je na nekoliko sahrana.
"Mislim da je on čovjek koji veoma vodi računa o svojoj bezbjednosti, što se moglo vidjeti na sahranama gdje je imao veliko i ozbiljno obezbjeđenje", dodao je Cvijić.
Sumnja se da je Korać jedan od odgovornih za dovođenje Hrvata na Stadion FK Partizana decembra 2017. tokom večitog derbija, kada je zbog nereda privedeno 26 osoba.
Prema informacijama Indeksa, Hrvati su tada na derbi došli na poziv "kolega" iz beogradskog podzemlja, kako bi im pomogli u preuzimanju kontrole na južnoj tribini stadiona Partizana.
Za Koraćem je januara 2019. raspisana crvena Interpolova potjernica, koja je ukinuta tačno godinu dana kasnije.
Izvor: B92
Komentari