U Njujorku je juče prvi put u prethodnih sedam dana zabilježen manji pad broja umrlih, ali je i dalje bilo bizu 600 smrtnih slučajeva i preko 7.300 novih slučajeva zaraze.
"Možda je to dobar znak", rekao je Tramp novinarima u Bijeloj kući.
On je ukazao na ove brojeve i ocijenio da Amerikanci počinju da vide "svjetlo na kraju tunela", ali je član radne grupe za borbu protiv virusa Entoni Fauči rekao da su potrebne sedmice da mjere poput socijalnog distanciranja i boravka kod kuće počnu da usporavaju širenje virusa.
Na pitanje da li su on i ostali stručnjaci svojim sumornim projekcijama o rastu broja smrtnih slučajeva kontradiktorni Trampu, on nije direktno osporio predsjednika, koga kritičari optužuju da je suviše pozitivan s obzirom na činjenice.
"Ono što čujete o potencijalnom svjetlu na kraju tunela ne poništava činjenicu da će sjutra, narednog dana, stvari da izgledaju veoma loše", rekao je Fauči.
SAD se suočavaju sa ključnom sedmicom u ovoj krizi, a operativni šef javne zdravstvene službe Džerom Adams upozorio je da će ovo da bude "najteža i najtužnija sedmica za većinu Amerikanaca".
Nekoliko guvernera i dalje se opiru da izdaju naređenje o ostanku građana kod kuće, a pojedine crkve i juče su održale nedjeljne službe.
U SAD je preko 335.000 ljudi bilo pozitivno na testu virusa korona, a umrlo je 9.500 ljudi, prenose Nezavisne novine.
Komentari