Eplova tržišna vrijednost je u porastu nakon izuzetno dobrih rezultata poslovanja. Gotovo sve tehnološke kompanije, uključujući Epl, Fejsbuk i Amazon, zabilježile su rast prihoda tokom pandemije koronavirusa, s obzirom na to da su milioni ljudi ostajali kod kuće i koristili internet više nego inače.
Epl se sada približava velikoj prekretnici da postane prva kompanija vrijedna dva biliona dolara. Podsjećanja radi, prije dvije godine Epl je postao prva kompanija vrijedna bilion dolara.
Kuk je preuzeo posao osnivača Epla Stiva Džobsa prije devet godina. Njegov status milijardera zasnovan je na akcijama koje posjeduje i kompenzaciji koju mu je Epl isplatio, podaci su Blumbergovog indeksa milijardera, javlja Bi-Bi-Si. Kuk poseduje 847.969 Eplovih akcija zahvaljujući kojima je prošle godine zaradio 125 miliona dolara.
U 2015. godini on je rekao da planira da donira većinu svog bogatstva i već je donirao Eplove akcije vrijedne milione dolara, prenosi Klix.
Direktor Fejsbuka Mark Zakerberg te direktori Amazona Džef Bezos i Tesle Ilon Mask prikupili su svoje bogatstvo od ogromnih uloga u kompanijama koje su osnovali. Poređenja radi, udio Kukovog uloga u Eplu je procijenjen na oko 0,02 odsto.
Iako Kuk nije otkrio nikakve nove revolucionarne proizvode, Epl je i dalje napredovao pod njegovim vođstvom. On je nadgledao razvoj uređaja kao što su Ajfon X i Epl voč, zajedno sa novim servisima poput Epl mjuzika.
Komentari