Wenger prekinuo tradiciju: Branilac naslova Arsenal ispao od...
Wenger prekinuo tradiciju: Branilac naslova Arsenal ispao od drugoligaša

FA KUP

0
Shares

Branilac naslova FA kupa Arsenal zaustavljen je ove sezone već na prvoj prepreci, izgubili su kod drugoligaša Nottinghama s 4:2.

Domaćin je Topnike šokirao već u 20. minuti kada je Lichaj nakon prekida glavom zakucao loptu u mrežu za 1:0. No, samo tri minuta kasnije iz gužve stvari na početak vraća Mertesacker.

Najljepši trenutak utakmice dogodio se u 44. minuti kada je sjajno s ruba šesnaesterca drugi put mrežu Ospine zatresao Lichaj. Koliko su šumari bili dobri u prvih 45 minuta govori podatak da su imali čak šest udarac u okvir gola Topnika, što nije uspjelo nijednoj momčadi ove sezone.

S lošeg na gore stvari su za Arsenal krenule u 64. minuti kada je iz jedanaesterca za 3:1 zabio Brereton. Nadu Topnicima vratio je Welbeck u 79. minuti, no samo šest minuta kasnije novi jedanaesterac za domaćin. Ovog puta zabio je Dowell, iako je sudac razmišljao da ponovi udarac jer nije bio siguran je li igrač Nottinghama dvaput dirao loptu prilikom izvođenja udarca.

U 89. minuti direktni crveni dobio je Worrall, no nade za Arsenal više nije bilo, te su prvi put u Wengerovoj eri zaustavljeni na prvoj stepenici FA kupa. Zanimljivo, od niželigaša Arsenal nije primio četiri gola od 1908. i utakmice protiv Hull Cityja.

U ostalim utakmicama Newport je s 2:1 dobio Leeds, dok je Shrewsbury izborio novu utakmicu protiv West Hama odigravši 0:0. Totttenham je lakoćom izborio četvrto kolo pobjedom 3:0 protiv Wimbledona uz dva gola Kanea i jedan Vertonghena.