"Ovaj kontraverzni direktor kontinuirano je nanosio školi materijalnu štetu kršeći procedure i pravila u rukovođenju. CGO je na to mnogo puta skretao pažnju Šehoviću, od početka mandata, direktno u pisanoj komunikaciji i javno, a to su pratili prijedlozi različitih prosvjetnih inspektora za njegovo razrješenje, prijave i zahtjevi zapošljenih sa kojima je ministar upoznat a koji ukazuju da je Pićurić postupao kršeći svoje nadležnosti iz člana 82 Opšteg zakona o obrazovanju i vaspitanju. Sve ovo su potvrdile pravosnažne presude. No, Šehović je odgovorio reizborom Pićurića na istu funkciju", navodi se u saopštenju Snežane Kaluđerović, više pravne savjetnice u CGO.
Posljednji Prijedlog za razrješenje Pićurića, kako navodi Kaluđerović, baziran je na ustanovljenoj materijalnoj šteti koju je Pićurić nanio školi.
"Nesporno je da zbog lošeg rukovođenja mora da snosi individualnu odgovornost i za početak bi to uključilo njegovo razriješenje. CGO je od ministra tražio informaciju da li je uopšte odlučivao o posljednjem Prijedlogu za razrješenje Pićurića i u kojoj je fazi postupak po tom Prijedlogu koji mu je predat sa propratnom dokumentacijom od strane prosvjetnog inspektora Veska Joksimović u julu 2020. Inspektor je navedenim Prijedlogom za razriješenje konstatovao, na osnovu pravosnažnih i izvršnih presuda, da je Pićurić zloupotrijebio službeni položaj i povrijedio zakon sprovođenjem akata koje je sam donio", ističe Kaluđerović.
Direktor je, dodaje ona, time nanio materijalnu štetu ustanovi jer je povrijedio niz prava zapošljenih i učenika, uključujući pravo na privatnost i pravo na psihički odnosno duševni integritet nastavnika škole.
"To je školu direktno koštalo minimum 10.373 eura koje je morala da isplati zapošljenima po izvršnoj presudi. Ovo nije konačna cifra jer inspektor nije imao uvid u advokatske troškove i zatezne kamate utvrđene presudom, koje je opet škola morala da isplati", navodi se u saopštenju.
Komentari