Svoj zaključak potkrijepio je istraživanjem i konkretnim rezultatima.
U sklopu manje studije ispitanici su svako jutro na gladan stomak morali da pojedu tri kašike sladoleda, a potom su uz pomoć računara imali zadatak da odrade niz mentalnih vježbi, prenosi Hina.
Profesor Koga tvrdi da su osobe koje su pojele sladoled na gladan stomak imale mnogo brže reakcije pa su bolje obrađivale informacije od grupe koja nije ništa doručkovala.
Moždani talasi mjereni tokom eksperimenta pokazali su povećanu aktivnost alfa talasa koji se povezuju s koncentracijom, relaksacijom i mentalnom koordinacijom u prvoj grupi ispitanika koja je doručkovala sladoled.
Koga je potom proveo sličan eksperiment, no umjesto sladoleda ispitanici su na gladan stomak konzumirali nekoliko gutljaja hladne vode. Profesor kaže da je evidentirao izvjesan nivo pojačanog mentalnog djelovanja i budnosti, ali efekat nije bio isti kao u grupi koja je konzumirala sladoled.
Profesor Koga stručnjak je za psihofiziologiju, granu psihologije koja istražuje odnose između duševnih i tjelesnih pojava.
Njegova istraživanja fokusirana su na istraživanje o tome kako neke vrste hrane i mirisa utiču na stres i proces te na proces usporenja starenja, stoji na veb stranici univerziteta čiji je zaposleni. Navode se i hobiji profesora Koge - vožnja bicikla i skupljanje fotografskih aparata.
Komentari