Dovoljno je kako navodi Vešović političkog neznanja i zlonamjernosti predstavio Bogdanović da više ne mora izgovoriti ni jednu riječ.
"Sve što je izgovorio je upereno protiv njega samog oduzimajući mu svaku političku težinu i kredibilnost, svrstavajući ga u dugačak red političkih i pravnih neznalica. Da je to tako najbolje pokazuje činjenica da nijesu, a mogli su pokrenuti postupak pred Ustavnim sudom za ocjenu ustavnosti i zakonitosti, ali su imali pametnijeg posla, van Skupštine", pojašnjava Vešović.
Dodaje da optužbama da predsjednik države vraćanjem zakona u skupštinsku proceduru opstruira parlament i novu parlamentarnu većinu, poslanik Demokrata Bogdanović i rukovodstvo Skupštine pokušavaju da skrenu pažnju sa incidenta kojeg su prethodno sami izazvali na nepostojećoj sjednici Skupštine 28. decembra, kada su utvrdili kvorum za rad sa 40 poslanika, umjesto sa 41-im kako to propisuje poslovnik.
Jednostavno rečeno kako navodi ako je nova vlast utvrdila kvorum u skladu sa poslovnikom, zašto su ga mijenjali na istoj “sjednici”, dodajući stav koji glasi da se prilikom utvrđivanja kvoruma prisutnima smatraju i poslanici koji učestvuju primjenom bezbjedne informaciono-komunikacione tehnologije?
"Odgovor je samo jedan: nijesu mogli predvidjeti da će se jedna poslanica naći u samoizolaciji u terminu održavanja sjednice, a imali su obavezu prema partnerima iz SPC da zakon donesu na godišnjicu usvajanja prethodnog. Zato im se žurilo, zato su pokušali da izmanipulišu javnost, i zato sad galame, da bi umanjili posljedice štetne rabote u kojoj su uhvaćeni", kazao je Vešović.
Prema tome predsjednik odbora DPS-a u Glavnom gradu vidi upozorenja Demokrata Ustavnom sudu da ukoliko obori zakone donesene na navodnoj sjednici od 28/29. decembra, morati da stavi van snage i 60 drugih zakona sa sjednica koje je prethodna vlast održala od marta do juna sa, kako kažu, 20 poslanika u sali, imaju za cilj da pomjere fokus javnosti sa glavnog krivca, predsjednika Skupštine koji se svjesno upustio u kršenje poslovnika.
"Naime, nijedna sjednica Skupštine u mandatu prethodne vlasti, nije počela, a da se u zgradi Skupštine Crne Gore nije nalazio 41 poslanik koji je bio u obavezi da sa mjesta gdje sjedi, provuče svoju legitimacijsku karticu, kako bi generalni sekretar Skupštine utvrdio prisustvo u sali, o čemu postoje stenogramski i video zapisi. Nakon toga, poslanici su se zbog epidemioloških mjera raspoređivali po skupštinskim salama u zgradi Parlamenta, odakle su glasali, a nikad se kvorum za početak sjednice nije utvrdio tako što se glasalo od kuće", poručuje Vešović.
Dodaje da "Bogdanović i drugovi mogu u nedogled da glasaju o zakonima, ali dok to ne urade saglasno Ustavu, zakonu i svim neophodnim procedurama, ne valja im posao".
"Danas je osnovni problem nove vlasti što imaju suštinsku, ali nemaju zakonitu većinu u parlamentu, jer su na ništavnoj sjednici potvrdili mandat novom poslaniku. Odnosno umjesto 41-og, imaju 40 poslanika, i oni to znaju", zaključio je Vešović.
Komentari