“Taj dug nije nov, on se vuče godinama. Prvi sudski postupak pred sudom pokrenut je još 2007. godine, rađeni su i neki protokoli, kao i reprogram dugova. Na osnovu presuda suda u Podgorici, 2017. godine je naplaćeno 4,2 miliona eura, a početkom 2019. još dva miliona. Ostao je nenaplaćen dug od 6,5 miliona eura, sa pripadajućim kamatama, koji je na osnovu zakona trebalo da bude prenet na državu“, kaže Maksimović.
Sagovornik portala N1 podsjeća da je slična situacija bila i sa kompanijom JAT ervejz, do momenta dok država nije preuzela dug.
”Nadali smo se da će tako biti i u slučaju Montenegro erlajnsa. Imali smo sve garancije, donesen je zakon leks specijalis i ostalo je samo još da potpišemo sporazum o dinamici naplate potraživanja. Sad je došlo do promjena, u Crnoj Gori su to proglasili za državnu pomoć, pa se s tim stalo. Priča se o gašenju kompanije Montenegro erlajns, a mi smo naravno stali u red sa ostalim povjeriocima”, ističe Maksimović.
Komentarišući pisanje pojedinih medija da je upravo Maksimović, koji je u rodbinskim odnosima sa predsjednikom Crne Gore Milom Đukanovićem, blokirao naplatu potraživanja ili uticao na to da se ona ne naplate, naš sagovornik tvrdi da je ”bilo baš suprotno”.
”Sve vrijeme sam ulagao ogroman napor ne bi li se to završilo, jer je to nešto što traje više od decenije. Učestvovao sam i u pokušaju da se država Crna Gora obaveže da vrati taj dug, ali ne znam da li će biti nešto od toga. U svakom slučaju, ponovo smo pokrenuli izvršenje i to je cijela istina o tom dugu”, uvjerava Maksimović.
Komentari