"Prijavljivanje za vakcinaciju raste, u principu se kreće oko 40 hiljada. Prema informacijama koje prikupljamo iz zdravstevnih institucija, nekih dvije i po hiljada je već aplicirano, od čega je oko 2 hiljade medicinskim radnicima. Prema nacionalnoj strategiji i akcionom planu koji je napravljen, vakcinacija se odvija po prioritetnim grupama i u prioritetnoj grupi 1 gdje su štićenici Domova za stare i zdravstveni radnici, da kažemo da su te grupe većinom pokrivene i onda se ide po prioritetima starosti i riziku od bolesti. Očekujemo, u skladu sa dobijanjem veće količine vakcina, da se proširi i opseg imunizacije", ističe Bajić.
Bitno je, kaže Bajić, da se obezbijedi kontinuitet u snabdijevanju, tj da ne dođe do prekida.
"U principu mnogo je bitno napomenuti da svako ko je pozvao i dao svoje infromacije biće kontaktiran, biće mu dodijeljen tzv.slot , tj vrijeme i mjesto gdje će moći da primi vakcinu", kazao je on.
Neki građani na to već čekaju, neki, uprkos lošem epidemiološkom stanju, i dalje čvrstog stava - vakcinu ne žele:
"Jesam. Kad me pozovu, šta znam koja je gužva i navala. Voljela bih što prije, ali kako bude."
"Nijesam još uvijek. Pa mislim da se prijavim.. Ali mislim da ako budem primao vakcinu, dajem prednost Fajzerovoj vakcini Moderna ako je budu nabavili, ako ne, bih rusku. Kinesku ne bih za sad jer to nije odobrila SZO još uvijek."
"Upravo namjeravam, ali nijesam sad u toj granici, ne znam kako to ide.. Ne znam, vjerovatno ću prvo zvati da se informišem."
A svi koji žele da se informišu ili prijave mogu to učiniti pozivom na broj 1717, a o terminu vakcinacije biće obaviješteni kada stigne dovoljan broj vakcina.
Vakcinacija protiv korona virusa u Crnoj Gori počela je 20. februara.
Komentari