Iz tog razloga da bi se spriječilo dalje širenje vatre prema granici sa nacionalnim parkom trebalo je da se u toku dana brojni pripadnici Službe zaštite i spašavanja opštine Pljevlja sa neophodnom opremom prebace helikopterima na vrh planine Bunetine.
Od toga se, kako prenosi PV informer odustalo u poslednji momenat zbog jakog vjetra na planini Bunetini, iako je helikopter već sletio na rudničku kipu,a vatrogasci bili na mjestu za prihvat helikopterom.Sušni period sa dosta vjetra i nepristupačan teren smanjuju učinak tehnike za gašenje požara, pa pripadnici službe koriste i naprtnjače sa vodom za gašenje požara.
Zbog kontrole pružanja požara u cilju izviđanja terena zahvaćenog vatrom i planiranja dejstva na gašenju požara pripadnici službe koriste i dron.Do večernjih sati prethodnog dana vatrogasci su uspjeli da ograniče požar da se ne bi širio prema selu, tako da selo nije ugroženo. Međutim, tokom noći požar se proširio prema vrhu planine i granicama nacionalnog parka.
Po riječima Gorana Čavića,komandira Službe zaštite i spašavanja opštine Pljevlja, zbog brzog širenja požara, nepristupačnog terena i smanjene mogućnosti korišćenja tehnike, najvjerovatnije će biti prinuđeni da zatraže pomoć avijacije od Direktorata za vanredne situacije, radi uključenja u gašenje šumskog požara.
Komentari