To je, kako navodi period od kada je Crna Gora u putpunom mraku i ekonomskom sunovratu.
"Možda je Crna Gora danas Luksemburg, ali to je Luksemburg trećeg svijeta izložen plitkom populizmu, a čija je ekonomija na koljenim", naveo je, pored ostalog, Bogdanović i upozorio da je nezaposlenost najveća od obnove nazavisnosti, a cijene rastu.
"Postupci Vlade rezultiraju finansijskim krahom, svojom politikom uspjeli su doći u sukob s investitorima, a imamo i katastrofalne epidemiološke brojke", istakao je Bogdanović.
Ostaje pitanje, kako je dodao, što je posao ove Vlade.
Vlast poručuje nije pomenula nijedan konkretan način kako da se uhvati u koštac s problemima, osim ako ne govori o partijskom zapošljavanju.
"Ovog ljeta nezaposlenih je 13.000 više nego prošlog, kada nije bilo sezone, a nije pokrenuta nijedna mjera za otvaranje novih radnih mjesta", naveo je Bogdanović.
Prošle godine je zaposlenost, kako je pojasnio, povećana za 6.000.
Investicije su se svele kako navodi da gradnju hramova Srpske pravoslavne crkve.
Odjednom su poželjni postali projekti bivše vlasti - autoputa, novih graničnih prelaza, infrastrukturnih projekata i projekata iz sektora kulture.
"Crna Gora je opet na crvenim lista, uklonjena sa lista bezbjednih destinacija, a to je tek dio onoga što je preduzeto kako bi naša ekonomija bila potpuno urušena", kazao je Bogdanović.
Potpredsjednik DPS-a Abaz Dizdarević ocijenio je da sve podjseća na devedesete.
"Osnovna uloga savjesnih građana bi morala da se ogleda u odlučnijim akcijama na dnevne devijacije koje se produkuju u enormnim količanama. Ovakve teme nas zanimaju dan ili dva i onda se guraju pod tepih i nastavljamo sa glasnim ćutanjem. Za kratko vrijeme smo dospjeli u blato nacionalizama koje neodoljivo podsjećaju na period raspada Jugoslavije", kazao je Dizdarević.
Želi da vjeruje da slobodna misao i dalje postoji.
Komentari