Kako je potreba za unapređenjem rada potrebna i poželjna u svakom procesu, iz tog pokreta poručuju da su raspoloženi za razgovor povodom unapređenja rada Vlade i njenog funkcionisanja.
"Za Građanski pokret URA rekonstrukcija Vlade može se zasnivati samo na istim principima na kojima aktuelna Vlada Crne Gore i funkcioniše – dakle, to je ekspertsko-nestranački princip. Prije nastavka razgovora o rekonstrukciji Vlade cijenimo da je neophodno napraviti analizu o dosadašnjem radu Vlade, ostvarenim rezultatima i ciljevima svakog pojedinačnog ministarstva i ministra/arke", kazali su iz URE.
Analiza rada može, smatraju, biti sastavni dio godišnjeg Izvještaja o radu Vlade.
"Samo na osnovu jasnih pokazatelja i mjerljivih parametara u svim resorima može se razgovarati o unapređenju u ministarstvima, kako kadrovski, tako i u njihovoj strukturi.Stoga predlažemo da se sljedeći sastanak parlamentarne većine organizuje nakon dostavljanja Izvještaja o dosadašnjem radu Vlade", naveli su.
Svaki razgovor o rekonstrukciji koji se ne zasniva na objektivnoj procjeni učinka rada Vlade, za Uru predstavlja dogovore o podjeli ministarskih fotelja a ne potrebu za unapređenjem rada Vlade u ostvarivanju javnog interesa.
"Koristimo i ovu priliku da naglasimo da je za URU izglasavanje Tužilačkog savjeta apsolutni državni i društveni prioritet i da on ne može biti dio razgovora o eventualnoj rekonstrukciji Vlade. Očekujemo stoga da nam pisano dostavite odgovor da li je za Vas prihvatljivo da izglasavanje Tužilačkog savjeta bude uslovljeno dogovorom o rekonstrukciji Vlade", napisali su u odgovoru Krivokapići.
Komentari