Branioci Dijane Hrkalović su žalbom tražili da se preinači rješenje sudije za prethodni postupak i da joj se pritvor ukine i omogući odbrana sa slobode, prenosi Tanjug.
“Odluka o pritvoru donijeta je iz vanprocesnih razloga, a koji su javno poznati i koji se svakodnevno pojavljuju u provladinim medijima”, navodi se u žalbi u koju je list Danas imao uvid.
Kako su istakli branioci Dijane Hrkalović, prema navodima krivične prijave koja je podnijeta protiv nje, a koja je sumnjiči za krivično djelo trgovina uticajem, ona se tereti da je izdavala nezakonite naloge bivšem šefu Službe za specijalne istražne metode Dejanu Milenkoviću, koje je on posle prenosio policijskim inspektorima koji su pozvani kao svjedoci u ovoj istrazi, piše Danas.
Ova okolnosti, prema mišljenju odbrane, rješenje o određivanju pritvora čini neprihvatljivim sa stanovišta zdravog razuma.
„Naime, svjedoci čije je saslušanje predloženo nisu svjedoci djela Dijane Hrkalović, nego svjedoci djela Dejana Milenkovića protiv koga se takođe vodi istraga i koji je, na saslušanju u policiji, sa braniocem, priznao ovo djelo”, navodi se u žalbi uz konstataciju da se Milenković brani sa slobode.
Hrkalović je privedena 15. oktobra, kada je pretresen i njen stan. Provladini mediji njeno privođenje dovode u vezu sa ubistvom Vlastimira Miloševića na tramvajskim šinama u Beogradu, 2017. godine.
Ti mediji prenose da je Hrkalović privedena zbog sumnje da je uklanjala dokaze posle ubistva Vlastimira Miloševića na tramvajskim šinama, u Ulici kraljice Marije u Beogradu, početkom 2017. godine, a u večeri privođenja je predsjednik Aleksandar Vučić potvrdio da je hapšenje u vezi sa tim slučajem.
Zbog sumnje da je ubio Miloševića tada je priveden Veljko Belivuk zvani Velja Nevolja, ali ga je Viši sud u maju 2018. godine oslobodio optužbi.
Belivuk se danas tereti da je vođa kriminalne grupe koja se tereti za različita krivična djela, među kojima su teška ubistva, otmice, dilovanje droge i nedozvoljeno nošenje i promet oružja.
Komentari