Ona je kazala da je u KCCG 55 pacijenata životno ugroženo, od toga 18 je na respiratoru.
“Ove cifre nam govore da se smanjio broj oboljelih koji se liječe u bolnicama. U Podgorici imamo nešto laganiji pad jer su tu i pacijenti iz drugih gradova, dok je u ostalim bolnicama ovaj broj značajno manji u odnosu na prije mjesec dana”, navela je Radulović, za TVCG prenosi portal RTCG.
Ona je podsjetila da je prethodnih dana delegacija Ministarstva zdravlja i KCCG bila u posjeti Njemačkoj.
"Posjetili smo njihovu intenzivnu njegu vidjeli način na koji se tretiraju oboljeli od kovida, i mogu da kažem da se taj način liječenja ne razlikuje od liječenja koje mi pružamo našim pacijentima, niti u terapijskom, niti u dijagnostičkom smislu. Tako da smo se vratili jako zadovoljni", kazala je Radulović.
Ona je navela da nijedna terapija koja postoji za liječenje, srednje teškog i teškog oblika kovida ne nedostaje u Crnoj Gori.
"Svi osiguranici su terapijski pokriveni", navela je Radulović.
Ona je navela da 80 odsto hospitalizovanih pacijenata nije vakcinisano, kao i da su u prethodnom periodu umirali mlađi ljudi koji takođe nijesu bili vakcinisani.
"Mislim da takvi podaci dovoljno govore u prilog tome zašto je potrebno da imamo što veći obuhvat vakcinisanih", zaključila je Radulović.
Radulović je navela da neće dozvoliti da drugi pacijenti budu potisnuti u odnosu na kovid pacijente.
"Mi dnevno obavimo oko 1.200 pregleda samo u Poliklinici. Uradimo oko 100 prijema u KCCG, na dnevnom nivou, u prosjeku uradimo oko 50 operacija. Uradimo oko 1.000 radioloških ispitivanja", navela je Radulović.
Ona je kazala da su prošlog mjeseca uradili oko 32.000 ambulantnih pregleda i 2.200 operacija.
"Ja mislim da su to dovoljne cifre koje pokazuju da nijedan segment KCCG nije prestao da radi, već naprotiv radi kao u periodu prije kovida, što je morate priznati jedna stepenica više u naporu naših zaposlenih", zaključila je Radulović za TVCG.
Komentari