Šefica radne grupe, Ružica Mišković se osvrnula na postignute rezultate, kao i na dva završna mjerila od kojih zavisi dalji napredak Crne Gore u tom poglavlju.
Istakla je da će se dobrom organizacijom, proaktivnim pristupom i koordinacijom svih uključenih aktera osnažiti dinamika realizacije obaveza u oblastima usluga informatičkog društva, elektronskih komunikacija i audiovizulne politike, koje obuhvataju teme od značaja za građane i svako savremeno društvo.
Mišković je ukazala na značaj ocjena iz ovogodišnjeg Izvještaja Evropske komisije o Crnoj Gori, te važnost praćenja preporuka i smjernica EK u narednom periodu, kao jasnom putokazu za napredak u pitanjima koje ovo poglavlje obuhvata, a posebno ona koja se odnose na nezavisnost medijskog sektora, jačanje kapaciteta medijskog regulatora i unapređenje administrativnih kapaciteta za sprovođenje pravne tekovine, s posebnim akcentom na dalje usklađivanje nacionalnog zakonodavstva s pravnom tekovinom EU.
Vlada Crne Gore je u septembru ove godine usvojila inoviranu Odluku o radnoj grupi za poglavlje 10 – Informatičko društvo i mediji, koja broji 25 članova.
U svjetlu nove metodologije, Poglavlje 10 se nalazi u okviru klastera Konkurentnost i inkluzivni rast.
Komentari