"Imajući na umu brojne nelegalne deponije koje su prisutne na ovom području, posebno u zaleđu Velike plaže, realizovane su brojne aktivnosti koje su imale za cilj da se ovo stanje promijeni. Pomoću aplikacije, građani mogu da prijave Komunalnoj policiji i inspekciji nelegalno odlaganje otpada na anoniman način. Na aplikaciji se može unijeti fotografija i lokacija deponije", kazao je Čapunović.
Aplikaciju mogu da koriste svi građani i da na ovaj način budu u mogućnosti da doprinesu ažurnosti nadležnih organa koji će reagovati na prijave i dati odgovor korisnicima aplikacije. Aplikacija je dostupna na Android I Apple platformama.
"Projekat “Obala Ulcinja bez plastike realizuje se od juna 2020. do septembra 2021. godine kroz partnerstvo nevladinih organizacija NVO Green life, Zero Waste Montenegro, Dr Martin Schneider Jacoby Association, Udruženje Ada Bojana, NVO Zeleni korak, Regionalna razvojna agencija Ulcinj biznis asocijacija kao i Opština Ulcinj, JP Morsko dobro i Komunalno preduzeće Ulcinj", dodao je Čapunović.
Aktivnosti projekta podržane su od strane Njemačke organizacije za razvojnu saradnju (GIZ) u okviru projekta „Integralno upravljanje otpadom i prevencija marinskog otpada na Zapadnom Balkanu (MLP)“ koji je finansijski podržan od strane Njemačkog Ministarstva za ekonomski razvoj i saradnju (BMZ).
Komentari