Nagrađeni studenti kažu da im nije prvi put da učestvuju na startap konkursu, te da su se sa ovom idejom prijavili na konkursu Digitalne fabrike i ušli u finale predakceleracijskog programa " Startup Activator" čiji će rezultati biti objavljeni krajem godine.
"Dok sam studirao u Šangaju prvi put sam se bolje upoznao sa pojmom smart contract-a i odmah sam postao fan. Čitajući o projektima koji su se razvijali oko tog koncepta, čuo sam za NFT (tokene) i neke njihove primjene. Ubrzo sam shvatio da iako je NFT uglavnom vezan za digitalno kolekcionarstvo i igrice, postoji prilika da na neki način spojimo realan i digitalan svijet, te objedinimo lijepo, zabavno i korisno na jednom mjestu", rekao je Igor.
Projekat NFT Go, kako objašnjavaju, ima za cilj kreiranje aplikacije koja će se baviti traženjem i sakupljanjem NFT-eva, a pritom nije bazirana samo na digitalni svijet, već da bi se pronašao NFT, moraće da se kreće, jer je kretanje kroz univerzum aplikacije moguće samo ako se krećemo u stvarnom svijetu.
Studenti kažu da njihove kolege uglavnom nisu zainteresovane za pokretanje startup-a. "Kod nas je veoma teško prikupiti investicije koje bi omogućile kompetetivnost na svjetskom tržištu. Međutim upravo ovakva takmičenja i projekti postepeno razvijaju startap kulturu u Crnoj Gori i čine okruženje pogodnijim za razvoj startap-ova", dodali su oni.
Sve kolege ohrabruju da se jednostavno upuste i probaju da razvijaju startap misli, ideje i projekte. "To je put za one koji su spremni da uče i da rade na sebi. Vjerujem da je svaki startap projekat jedinstvena priča i da iako možda neće završiti sa nekom višemilionskom kompanijom, svakako neće propustiti priliku da nauče i iskuse nešto novo".
Komentari