Iz SŽK navode da im se od početka 2021. godine do danas za podršku i pomoć nam obratilo 595 žena, dok je u skloništu bilo smješteno 69 osoba, od čega je 29 žena i 40oro djece.
"Kako i ranije, tako i sada, svjesne smo da i dalje nepovoljna epidemiološka situacija otežava ženama pristup uslugama pomoći i samim tim ih sprečava da napuste nasilnu zajednicu. Naša organizacija ulaže velike napore kako bi usluge koje pružamo bile dostupne svim ženama u Crnoj Gori i u doba pandemije. S tim u vezi, usluge pravne i psihološke pomoći i podrške su dostupne online. Odnosno, pored SOS linije (069/013-321) koja je dostupna 24/7, nudimo ženama mogućnost da se sa nama povežu putem video poziva i na taj način dobiju potrebnu podršku. Takođe, tu smo da pomognemo i damo precizna uputstva oko korišćenja metoda komunikacije koje možemo koristiti za video kontakt. Na ovaj način smo u mogućnosti da uspostavimo kontakt sa ženama iz cijele Crne Gore i pružimo im podršku na bezbjedan način, ali i bez troška dolaska u našu kancelariju", saopšteno je iz SŽK.
Oni ohrabruju sve žene i djevojke u Crnoj Gori da im se obrate za pomoć i podršku koja je sada dostupna i putem online platformi.
"Ovaj vid pružanja pomoći sprovodimo u okviru projekta - ,,Jači servisi – snažnija podrška’’ koji finansira Evropska Unija, kroz projekat ,,Zaustavljanje nasilja nad ženama na Zapadnom Balkanu i u Turskoj: Primjena zakona, mijenjanje stavova’’, koje sprovode Kancelarija Programa Ujedinjenih nacija za razvoj (UNDP) u Crnoj Gori i Agencija Ujedinjenih nacija za osnaživanje žena i rodnu ravnopravnost (UN WOMEN)", zakljućuju iz SŽK.
Komentari