Navode da je kadrovska politika poznata kao "nepotizam po dubini" dovela do sljedećih poslovnih podataka koji su dobijeni poređenjem trećeg kvartala 2020. i 2021. godine:
"Poslovni prihodi su smanjeni sa 31 milion na 28 miliona;
Gotovina je smanjena sa 6 miliona na 2,1 milion;
Neto profit je prepolovljen, sa 7,5 miliona na 3,6 miliona.
Negativan trend kod ključnih indikatora poslovanja zahtijevao je optimizaciju poslovanja i ažurnost u naplati potraživanja. Menadžment je radio suprotno:
Ukupan broj zaposlenih je povećan sa 852 na 1.060;
Ukupan trošak zarada je povećan za 800 hiljada;
Trošak naknada UO je uvećan za 50%;
Trošak donacija i sponzorstava je više nego udvostručen;
Rast obaveza za preko 8 miliona;
Potražavanja od kupaca su povećana na 9,3 miliona ( sa 5,5 miliona na 9,1 milion od matičnog preduzeća - EPCG)", saopšteno je iz DPS-a.
Ovaj podatak kako anvode ukazuje na nisku likvidnost EPCG i dodatno upozorava na pogoršanje njenog finansijskog stanja. EPCG je ističu obaveze prema matičnim preduzećima povećala sa 16 miliona na 21 milion.
Kako su poručili iz DPS-a svjedoci su prevrtanja mašina izvan djelokruga Rudnika, najavu kupovine novih po značajno većim cijenama od kupljenih u ranijem periodu…
"Sve ovo govori da moramo svi zajedno dići glas na svjesno urušavanje termo-energetskog kompleksa dok nije kasno. Ne smijemo gledati ono što je očigledno i ćutati. Jer stabilan rad i dobri ekonomski pokazatelji su glavni adut za opstanak TE Pljevlja a ovi današnji sve rade da to uruše. Svjesno ili ne, kratkoročnim potezima za rad partijskih ili bolje rečeno ličnih interesa ugrožavaju opstanak ne samo Rudnika i TE već i život u Pljevljima", zaključuje se u saopštenju DPS-a.
Komentari