Uspješno završeno otvaranje ponuda za dodjelu drveta u dubećem stanju
Ilustracija

Uspješno završeno otvaranje ponuda za dodjelu drveta u dubećem stanju

Uprava za šume Crne Gore saopštila je da je uspješno završeno otvaranje pristiglih ponuda za „famozni“ Javni poziv 4, koji je u prethodnom periodu doživio neviđenu medijsku prozivku i pažnju.

"Na osnovu preliminarnih utisaka Tenderske komisije, u ovom trenutku možemo reći da smo zadovoljni kako je protekao kompletan postupak otvaranja ponuda, a o broju pristiglih ponuda i postignutim cijenama, javnost će biti naknadno obavještena, nakon objave Odluka u postupku po Javnom pozivu 4 na našem sajtu. Ono što nas posebno raduje jeste činjenica da i pored osuda iznijetih u vezi sa Javnim pozivom 4 i najave bojkota istog, među ponudama je bilo i onih koji su učestvovali i na protestima drvoprerađivača. Time su i oni potvrdili korektnost i kvalitet Javnog poziva 4, koji su prethodno javno osuđivali. To je dovoljan dokaz kvalitetnih aktivnosti koje je Tenderska komisija sprovela u prethodnom periodu i pored brojnih i neviđenih targetiranja, uvreda i osuda, na šta smo posebno ponosni", saopštila je Uprava policije.

U narednom periodu Tendersku komisiju očekuje, kako se navodi, obiman posao kako bi sve procedure bile zakonski sprovedene, nakon čega će biti objavljene Odluke u kojima će javno biti dostupne kako cijene i količine, tako i ponuđači koji su dobili na korišćenje određena odjeljenja.

Obzirom na kvalitet preostale drvne mase koja je bila predmet ovog Javnog poziva, Uprava za šume je, kažu u tom preduzeću, generalno veoma zadovoljna brojem zainteresovanih ponuđača, čime ćemo sigurno uspješno zaključiti još jednu poslovnu godinu, koja je bila propraćena brojnim poteškoćama.

"Ono što takođe treba naglasiti, a čime se često dezavujiše javnost jeste činjenica da se Uprava za šume od ovih aktivnosti ne bogati niti ostvaruje profit. Bez obzira na to koliko prihoda ostvarimo, naš budžet sa kojim organizujemo i sprovodimo sve svoje aktivnosti je limitiran i svake godine sve manji, nedovoljan za bilo kakve ozbiljnije projekte, mjere i poslovne planove kojima bismo unaprijedili stanje crnogorskih šuma.  Opšte je poznato da od svih prihoda koje imamo u toku jedne godine 70 odsto i dalje odlazi lokalnoj samoupravi, bez obzira što se više ne daju dugogodišnje koncesije, već drvo prodaje u dubećem stanju, a koje se ni na koji način ne ulažu u šume. Ograničena finansijska sredstva dovela su do alarmantnog stanja u šumarstvu, zbog čega je jasno da ovaj vid organizacije se mora urgentno mijenjati. Iz tih razloga insinuacije koje veoma često se pripisuju Upravi za šume, nemaju utemeljenja u stvarnosti. U narednom periodu nadamo se da će konačno i oni „nezadovoljni“ drvoprerađivači realno sagledati stvarnost i promijeniti način na koji ostvaruju poslovnu komunikaciju, kako sa nama tako i sa ostalim poslovnim partnerima i biti oprezniji kada javno saopštavaju određene kvalifikacije bez argumenata", napominju.

Na kraju, „nezadovoljnim drvoprerađivačima“ poručuju da u narednom periodu na drugim adresama treba da traže izradu Strategije drvoprerade kojom bi definisali svoje poslovne aktivnosti, a Uprava za šume će, poručuju, u nekom drugom organizacionom obliku sve svoje napore ulagati u razvoj šumarstva i unapređenje stanja crnogorskih šuma.

 

Komentari

Komentara: (0)

Novi komentar

Komentari objavljeni na portalu Kodex.me ne odražavaju stav uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja.

Zabranjeni su: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne prijetnje drugim korisnicima, autorima čanka i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za članak.

Takvi komentari će biti izbrisani čim budu primijećeni.