"Ugostitelji su sada u neprijatnoj i neizvjesnoj situaciji jer su gotovo svi prodali aranžmane za doček, a zatvranje lokala tokom predstojećih novogodišnjih i božićnih praznika je udar sve nas koji hranimo porodice od ovog hljeba, a koje će za posljedicu imati gomilanje gubitaka, ali i smanjenje u punjenju budžete države", saopšteno je iz tog NVO-a.
Poručili su da su svi oni obezbijedili i određene zalihe hrane koja će, po svemu sudeći, propasti te su upitali ko će nadomjestiti štetu.
Razočarani su i što nadlezni ni ovog puta nijesu imali sluha za njih, pa je i ovog puta izostao dijalog sa ugostiteljima, kao i mnogo puta do sada.
"Sigurni smo da bi kroz zajedničke razgovore mogli doći do kompromisa u interesu svih, umjesto sto nas ponovo vlast diskriminise i samo nas zatvara kao da smo mi jedini uzrok širenja infekcije. Svjesni smo da je zdravlje na prvom mjestu, ali moramo napomenuti da niko ne može sebi dozvoliti luksuz da ne radi dvije sedmice, jer će ovo za mnoge biti veliki udar, zbog čega će morati da zatvore lokale i otpuštaju radnike", dodaju ugostitelji.
Apelovali su na Vladu da ne dozvoli zatvaranje ugostiteljskih objekata tokom praznika, ali i na nadležne da sankcionišu sve one koje ne poštuju mjere koje su na snazi, jer je povoljna epidemiološka situacija u interesu svih.
"Tokom praznika očekujemo veće promete, što znači i veće prihode po osnovu poreza koji se slivaju u državnu kasu od koje se finansira državna administracija, a zatvranje će imati katastrofalne posljedice i za nas i za državu. Jos jednom pozivamo nadležne da preispitaju ovu odluku prije nego što načine katastrofalnu štetu i nama i njima", zaključeno je u saopštenju tog NVO.
Komentari