"Promjene vlada su obilježje parlamentarnih demokratija, dok je pravo na mirne demonstracije osnovno demokratsko pravo. Sjedinjene Države očekuju da će izabrani lideri Crne Gore, kroz dijalog i u skladu sa demokratskim procesima, raditi zajedno na formulisanju konstruktivnog puta naprijed za građane Crne Gore", navodi se u odgovoru na upit Glasa Amerike.
Istaknuta je i spremnost za saradnju sa vladajućom većinom koja će Crnu Goru voditi u smjeru evropskih integracija.
"Sjedinjene Države će sarađivati sa svakom demokratski formiranom vladom koja obezbjeđuje napredak Crne Gore na evroatlantskom putu, uključujući ubrzanje pristupanja EU, jačanje članstva u NATO-u i podršku zajedničkim vrijednostima", navedeno je u odgovoru ambasade Sjedinjenih Država u Crnoj Gori.
Prethodno je i portparolka Evropske komisije Ana Pisonero Hernandez ukazala da je Evropska unija pratila događaje u Skupštini Crne Gore, koja je izglasala nepoverenje Vladi Zdravka Krivokapića.
Pisonero Hernandez je rekla i da vjeruje da će nova Vlada biti formirana bez većeg odlaganja.
Skupština Crne Gore izglasala je u petak nepovjerenje Vladi, a za inicijativu koalicije "Crno na bijelo" i opozicije glasalo je 43 poslanika, dok je 11 je bilo protiv.
Poslanici vladajućeg Demokratskog fronta, Socijalističke narodne partije i Pokreta za promjene napustili su salu uoči glasanja.
"Pažljivo smo pratili kako je glasao crnogorski parlament. Pozivamo sve političke partije da se fokusiraju i rade zajedno na sprovođenju reformi potrebnih za članstvo u EU, u konstruktivnom duhu i u interesu građana Crne Gore", navodi Pisonero Hernandez.
Komentari