Pribilović kaže da je parlamentarna većina, tendenciozno zanemarila ove preporuke, kako bi ostvarila potpunu političku kontrolu nad ovim organom, što je smatra ona nedopustivo i predstavlja crveno svijetlo za naše međunarodne partnere, sugerišući da je ozbiljno ugrožena nezavisnost tužilaštva.
"Kada uzmemo u obzir da je Zakon o tužilaštvu prošle godine usvojen protivustavno i na silu, bez dijaloga sa opozicijom, da je predsjednik države, zbog neusaglašenosti sa Ustavom vratio ovaj akt na ponovno odlučivanje, a da je parlamentarna većina, ignorisala sva upozorenja i ponovo izglasala sporan zakon, ne čudi da smo došli u situaciju da nam evropski partneri spočitavaju politizovani Tužilački savjet.
Iz svih ovih poteza jasno je da pojedini politički i parapolitički subjekti imaju ambicije da povlače konce u tužilačkoj vlasti, da se bave kadriranjem u tužilaštvu i politički podešavaju njegov sastav. Pokušaj preuzimanja kontrole nad tužilaštvom, od strane pojedinih stranaka i interesnih grupa, zabrinjava naše međunarodne partnere, ali prije svega to bi trebalo da bude alarm za sve one političke faktore koji prepoznaju članstvo Crne Gore u Evropskoj uniji, kao strateški cilj naše države", kazala je Pribilović.
Ona ističe da je godinu i po dana, bespovratno izgubljeno.
"Svako novo usporavanje ili blokada procesa bili bi pogubni po ovu državu i interese svih onih građana, koji evropske integracije snažno podržavaju, prepoznajući u njima šansu i perspektivu za bolji život i kvalitetniji životni standard", poručila je Pribilović.
Komentari