On podsjeća da je u proteklih godinu i po cijena goriva porasla preko 40 centi po litru, odnosno oko 40% i da je to ogromno povećanje uticalo i na povećanje cijena drugih roba i usluga. Akciza i PDV, koji su isključivi prihod države, čine oko 50% aktuelne cijene litra goriva.
Takođe, kako navodi Mugoša najavljuje se i predlog zakona o ograničenju cijena životnih namirnica koje su u prethodnih godinu i po porasle do 40%, a u nekim slučajevima i više.
"Iako je navedene zakone trebalo mnogo ranije donijeti, na što je Vladi ukazivano više puta tokom i prethodne godine, svako dalje prolongiranje početka zasijedanja Parlamenta sve više usložnjava standard značajnog broja gradjana", kaže Mugoša.
Dodaje i da dok se u Crnoj Gori podstiče institucionalna blokada, odnosno blokada održavanja sjednica Parlamenta, druge zemlje regiona i EU već drugi ili treći put donose mjere kojima se smanjuje cijena goriva i životnih namirnica.
“A kada je u pitanju volja naroda, vjerujem da nema toga u Crnoj Gori ko ne želi da se što prije donesu navedeni zakoni i zaustavi ovaj drastični rast cijena goriva i namirnica”, ističe Mugoša i zaključuje da očekuje što prije održavanje sjednice Parlamenta kako bi se donijeli navedeni zakoni.
Komentari