Ovo je poručuju i razlog više što moramo što prije dobiti novu, 43. Vladu Crne Gore.
Vlada izbjegava da stavi na dnevni red navedenu odluku, zbog toga što su, prema nezvaničnim informacijama, ministarke Vesna Bratić i Jelena Borovinić- Bojović, kao i ministri Ratko Mitrović i Aleksandar Stijović najavili premijeru da će biti protiv usvajanja odluke, dok će njiihove kolege Jakov Milatović i Milojko Spajić biti uzdržani.
"Ovakvim djelovanjem odlazeće Vlade, već oličene u novoformiranoj Spajićevoj političkoj partiji, srozava se i gazi međunarodni ugled Crne Gore i njen proces evropskih integracija. Jer se tom procesu i zastupanju spoljne politike EU ne može pristupati po principu "švedskog stola", kako to rade pojedini političari regiona, već se naša riječ i glavni spoljnopolitički kurs moraju pratiti dosljedno, a posebno u ovakvim kriznim situacijama", ukazali su u pokretu URA.
URA je pozvala Spajića, Milatovića, Krivokapića i ostale ministre u odlazećoj Vladi "da zbog Crne Gore i njene evropske budućnosti pokušaju suzbiti svoje konzervativne stavove i usvoje navedenu Odluku Ministarstva vanjskih poslova, kako ne bi bili jedna od rijetkih država koja odbija osuditi rat i pratiti politiku EU".
"Ukoliko pak oni misle da Crna Gora treba biti u društvu onih država koje podržavaju agresiju, od Sjeverne Koreje, do vojne hunte u Mijanmaru, onda neka makar smognu snage da to i javno saopšte - kako ne bi građane dovodili u zabludu svojim kvazi-evropskim stavovima. Znamo da bi Spajić i Milatović najradije sjedjeli na deset stolica, ali to u ovakvim trenucima - pravi veću štetu nego korist za Crnu Goru i njen međunarodni ugled", ukazali su u pokretu URA.
Komentari