Đukanović je kako je saopšteno iz njegovog kabineta, izrazio zadovoljstvo odličnim odnosima dvije zemlje i dostignutim razvojem međudržavne saradnje poslednjih godina, što je dobar temelj za budući napredak.
Ocjenjujući da je ažurna razmjena mišljenja jako važna u ovom vremenu u kojem su potrebna dodatna razmišljanja i preciznija i oštrija određenja u odnosu na opasnosti demokratskih društava u Evropi, pozdravio je iskazani viši nivo jedinstva i veći stepen odlučnosti Evrope na liniji potrebe zaštite njenih temeljnih vrijednosti i stabilnosti.
Istakao je nadu da će Evropa nastaviti da nadograđuje svoju bezbjednosnu strukturu na temeljima euroatlantizma i unapređuje svoju globalnu poziciju, što će Crna Gora, kao i do sada, slijediti u potpunosti u nadi da će se rat ipak zaustaviti i da ćemo se vratiti traženju političkih rješenja za sukob.
Đukanović je ukazao i na ozbiljne izazove na domaćem terenu, "danas kada se jasnije vidi da su počeci destrukcije u Evropi bili u Crnoj Gori, 2016. godine".
Ambasadorka Hrebičkova je uz zahvalnost za susret naglasila lični osjećaj časti što je treći put u službenom angažmanu u Crnoj Gori, ali i kao prijatelj u ključnim trenucima još od referenduma, reformskog procesa Crne Gore koji je rezultirao članstvom u NATO i najnaprednijem putu ka EU.
Ona je iskazala zabrinutost u odnosu na sadašnju poziciju Crne Gore u procesu pridruživanja , naglašavajući želju da se Crna Gora vrati na kolosjek, za šta je potrebna politička volja EU i zemalja članica, ali i funkcionalna vlada i parlament u Crnoj Gori, pored institucije Predsjednika, i da traže način da pomognu u tome.
Sagovornici su kako se navodi u saopštenju kabineta Đukanovića, razmijenili mišljenja i o procesu formiranja nove vlade uz ocjenu ambasadorke o važnosti da vlada bude proevropska i koja poštuje činjenicu da je Crna Gora članica NATO.
Komentari