Na sastanku je razmotrena aktuelna situacija na zapadnom Balkanu i konstatovana mogućnost prelivanja ukrajinske krize na ovaj region.
Govoreći o unutrašnjoj političkoj situaciji, Krivokapić je naglasio da je ona neodrživa i izrazio sumnju u mogućnost formiranja manjinske Vlade, jer bi je činili ideološki različite partije.
Formiranje takve Vlade, kako je kazao, bilo bi kršenje narodne volje jasno izražene na proteklim izborima i uvelo bi Crnu Goru u nemire.
"Zbog tog neprirodnog sporazuma, svi etički principi su slomljeni, a kad nema principa, onda je sve dozvoljeno", objasnio je Krivokapić.
Rezultat obaranja ekspertske Vlade, rekao je premijer, je politička i institucionalna kriza, dodajući da trenutak pada Vlade nije slučajan već se desio nakon usvajanja Budžeta, programa ''Evropa sad'' i, najvažnije, nakon prve samostalne zapljene kokaina.
Govoreći o ukrajinskoj krizi, premijer je kazao da su izbori u Beranama jasno pokazali da se i ta tragedija koristi za jačanje pozicija korumpiranih i profitersko nacionalističkih snaga.
Osim toga ponovo je na sceni bio tri decenije uobičajeni manir političke scene, a to je najvjerovatnija kupovina glasova u Ulcinju.
On je naglasio da je jedino demokratsko i časno rešenje aktuelne krize raspisivanje izbora, ukazujući na mlade snage za koje se nada da će, ulaskom u politiku, vratiti etiku u politiku.
Kao ekspertski ministri, oni su pokazali da imaju znanje i žar da mijenjaju stvari, a do pravih promjena, kako tvrdi, dolazi se, na prvom mjestu, kroz ekonomske reforme koje podižu standard građana.
Jedino tako moguće je nadvladati političare koje se vezuju za ’90- te godine 20. vijeka.
Eskobar je snažno podržao napore koje Vlada Crne Gore ulaže u borbu protiv korupcije, dodajući da je Crna Gora bitan partner NATO-a i da vjeruje da će naša država i dalje dijeliti vrijednosti na kojima počiva savremena civilizacija
. S tim u vezi, on je naglasio da je bitno što Crna Gora podržava ukrajinski narod i da vjeruje da će odluka o punim sankcijama protiv Rusije biti uskoro donesena.
Komentari