On je podsjetio da bi svaki ugovor trebalo da predstvalja ravnotežu uzajamnih prava i obaveza, te da se iz samog ugovora jasno vidi šta su prava Srpske pravoslavne crkve u Crnoj Gori, ali da se ne stiče utisak da u istom postoje obaveze SPC u našoj državi.
“Sjećamo se da je od Mitropolije crnogorsko-primorske SPC u Crnoj Gori više puta adresirano Crnoj Gori da treba da se registruje kod crkve, a ne da se crkva registruje u državi i poslije brojnih upozorenja da se registruje kao pravno lice u Crnoj Gori”, istakao je Nikolić.
Takođe, on je kazao da se pokreće i pitanje ratifikacije tog ugovora u parlamentu, bez obzira na to što nije riječ o međunarodnom ugovoru, budući da je svakako riječ o pravnom licu sa sjedištem u Beogradu, te da jedno od pravnih pitanje može biti i da li bi to podrazumijevalo određeni ugovor koji bi trebalo da potpišu države Crna Gora i Srbija.
Na kraju svog izlaganja, Nikolić je poručio da sve ovo pokazuje koliko je tema složena i koliko joj treba ozbiljno pristupiti i sa stručne, i sa svake druge strane, budući da smo imali jednu ubrzanu proceduru koja baca sjenku, i pravnu, i svaku drugu, na cio proces.
Komentari