Komisija za zdravstvo DPS: Nestašica ljekova i medicinskih sredstava sve učestalija, izbori početak izvlačenja Crne Gore iz zdravstvene krize
Demokratska partija socijalista

Komisija za zdravstvo DPS: Nestašica ljekova i medicinskih sredstava sve učestalija, izbori početak izvlačenja Crne Gore iz zdravstvene krize

Populizam prije ili kasnije dolazi na naplatu a građani Crne Gore već mjesecima plaćaju cijenu programa “Evropa sad”! Nestašica ljekova i medicinskih sredstava je svakodnevna, od onih osnovnih (hidrogen, drvene špatule, gaze itd.) pa do onih koji se koriste za liječenje najtežih onkoloških bolesnika, saopšteno je danas iz Komisije za zdravstvo Demokratske partije socijalista.

“Iako smo na katastrofalnu situaciju u zdravstvu više puta ukazivali, uopšte nam nije drago što se u ovome slažemo sa ministrom zdravlja u krnjoj Vladi u (produženom!) tehničkom mandatu Dragoslavom Šćekićem“, kazali su iz DPS-a. 

Kada je kako poručuju bilo važno samo biti protiv DPS, Šćekić, kao direktor FZO, i tadašnja ministarka zdravlja Jelena Borovinić Bojović, gromoglasno su podržali ukidanje doprinosa za zdravstveno osiguranje zaposlenih i time ugrozili ustavnu kategoriju- zaštitu zdravlja stanovništva. 

“Kako su radili “eksperti” 42. i 43. Vlade najbolje govore podaci o dugu FZO. Dug u zdravstvenom sistemu je od 2009. do 2020. godine porastao sa 32 miliona na 40 miliona. Međutim, za samo godinu dana je značajno porastao, i na kraju prošle godine iznosio je 65,7 miliona eura. Danas dug iznosi preko 100 miliona i svima je jasno da zdravstveni sistem ne može da funkcioniše“,m istakli su iZ DPS-a. 

Danas kako podsjećaju na jučerašnju izjavu ministra zdravlja Dragoslava Šćekića “razmatra vraćanje zdravstvenih doprinosa koji su ukinuti populistički bez analize i zbog povećanja plata”. 

“Iskustvo Slovenije, koja je nakon dvije godine morala da vrati obavezno zdravstveno osiguranje, nije bilo dovoljno našim samozvanim ekspertima. Željeli su da eksperimentišu državnim novcem i zdravljem građana. Danas nas skupo košta njihovo otrežnjenje ali oni ipak žele da im građani Crne Gore i dalje vjeruju. Kada kompletnu vlast u državi drži nekoliko stranaka koje ukupno imaju podršku 2,8% građana, dijagnoza je više nego jasna. Sat je otkucao, politička penzija ili krivične prijave su jedini mogući epilog za političke autsajdere. Vanredni parlamentarni izbori su početak izvlačenja Crne Gore iz političke, finansijske, privredne, zdravstvene ali i moralne i društvene krize“, zaključili su iz DPS-a.

 

Komentari

Komentara: (0)

Novi komentar

Komentari objavljeni na portalu Kodex.me ne odražavaju stav uredništva, kao ni korisnika portala. Stavovi objavljeni u tekstovima pojedinih autora takođe nisu nužno ni stavovi redakcije, tako da ne snosimo odgovornost za štetu nastalu drugom korisniku ili trećoj osobi zbog kršenja ovih Uslova i pravila komentarisanja.

Zabranjeni su: govor mržnje, uvrede na nacionalnoj, rasnoj ili polnoj osnovi i psovke, direktne prijetnje drugim korisnicima, autorima čanka i/ili članovima redakcije, postavljanje sadržaja i linkova pornografskog, uvredljivog sadržaja, oglašavanje i postavljanje linkova čija svrha nije davanje dodatanih informacija vezanih za članak.

Takvi komentari će biti izbrisani čim budu primijećeni.