Ovaj incident, koji je okarakterisao kao jedno od "najznačajnijeg curenja informacija" će "nažalost dovesti do dodatnog hakovanja i doksinga", objavio je na Linkdinu Alon Gal, suosnivač izraelske kompanije za praćenje sajber bezbjednosti "Hadson Rok".
Nije poznato ni da li je Tviter preduzeo određene korake da istraži ili otkloni problem
Iz "Tvitera" nisu komentarisali ovaj izvještaj, koji je Gal prvi put objavio na društvenim mrežama 24. decembra, niti je odgovorio na upite o povredi bezbjednosti.
Nije poznato ni da li je "Tviter" preduzeo određene korake da istraži ili otkloni problem.
Rojters nije mogao da da potvrdi autentičnost podataka koji su objavljeni na forumima i da li je izvor Tviter, dok su snimci hakerskog foruma svakako kružili internetom.
Troj Hant, kreator sajta za obaveštavanje o kršenju sajber bezbjednosti smatra da "je sve prilično onako kako je u objavama opisano".
Za sada nije bilo tragova o identitetu ili lokaciji hakera.
Tvrdnje o obimu hakerskog napada prvobitno su navodile da je hakovano čak 400 miliona adresa e-pošte i telefonskih brojeva.
Komisija za zaštitu podataka u Irskoj, gde "Tviter" ima evropsko sjedište, i američka Federalna trgovinska komisija, nadgledaju kompaniju u vlasništvu Elona Maska da li se pridržava evropskih i američkih pravila o zaštiti podataka o ličnosti.
Komentari