On je kazao da riječ može biti samo o pojedncima koji pristaju da budu zloupotrijebljeni ili dio nekih paravnojnih ili terorističkih organizacija koje se stavljaju u službu ruskih interesa za destabilizaciju susjednih država.
- Ne vjerujem da nas to može posebno iznenaditi. Znamo da jedan dio građana Crne Gore, kao i drugih država regiona, nažalost demonstrira da podržava rusku agresiju. Nećemo se iznenaditi ako se neki takav pojedinac nađe u destrukciji i van Crne Gore i našeg regiona - ocijenio je Đukanović.
On se u okviru Minhenske bezbjednosne konferencije sastao sa predsjednicom Moldavije Majom Sandu, za šta je, kako je istakao ovaj povod bio dodatna inspiracija.
Rekao je da mu je za susret sa predsjednicom Moldavije Majom Sandu ovo bila dodatna inspiracija.
- Oni koji znaju da je takvo iskustvo prošla i Crna Gora 2016. godine znaju da i ona ne može biti dio takvih destruktivnih planova namijenjenih nezavisnosti suverenih država - podvukao je Đukanović.
Predsjednik Crne Gore Milo Đukanović je istakao da je blagovremena razmjena informacija važna u cilju onemogućavanja bilo kakvih pokušaja podrivanja stabilnosti naših zemalja.
- I bilo bi još korisnije da su obavještajne službe brzo razmijenile podatke da bismo onda mogli da povedemo akciju i obavimo svoj dio posla tj da spriječimo naše ljude da učestuvju u bilo kakvoj destrukciji, terorističkim napadima ili bilo kakvim pokušajima državnih udara - zaključio je Đukanović.
Podsjećamo, predsjednica Moldavije Maja Sandu objavila je 13. februara na konferenciji za novinare da Rusija planira da iskoristi strane sabotere da sruši rukovodstvo njene zemlje, zaustavi pridruživanje Evropskoj uniji i iskoristi to u ratu protiv Ukrajine. Ona je navela da plan uključuje građane Rusije, Crne Gore, Bjelorusije i Srbije koji ulaze u Moldaviju kako bi pokušali da izazovu proteste u pokušaju da se "legitimna vlada promijeni u nelegalnu vladu koju kontroliše Ruska Federacija", prenosi Pobjeda.
Komentari