Iz CUP-a navode da su u cilju u reafirmacije Socijalnog dijaloga u Crnoj Gori, u skladu s očekivanjima relevantnih međunarodnih institucija i EU, u prethodnom periodu pokrenuli niz inicijativa prema Ministarstvu rada i socijalnog staranja.
"Pored ostalih, više puta smo pozivali Ministarstvo da preispita reprezentativnost postojećeg predstavnika poslodavaca u Socijalnom savjetu - Unije poslodavaca Crne Gore, ispostavljali inicijativu za izmjenom važeće pravne regulative, koja predstavlja pravni nonsens, a čini ključni preduslov za institucionalno utemeljenje Socijalnog savjeta. Međutim, Ministarstvo na sve te inicijative ostaje nijemo ili simulira aktivnost koja ne daje nikakve rezultate, tako da je stanje, godinu dana kasnije, potpuno isto ili čak i gore", saopštili su iz tog udruženja poslodavaca.
Zato su, kako ističu, protiv svoje volje, bili, nažalost, prinuđeni da se obrate Ministarstvu javne uprave za pokretanje vanrednog inspekcijskog nadzora nad radom Ministastva rada i socijalnog staranja. Navode i da više nijesmo imali na raspolaganju nijedan legalni mehanizam da se te aktivnosti pokrenu.
"Obavještavajući o navedenom, CUP kao odgovorna poslodavačka organizacija, želi da javnost informiše o načinu svoga djelovanja koji je, dosljedno, u okviru mehanizma postojećih institucija", zaključuje se u saopštenju CUP-a.
Komentari