"Nedostatak u Opštini Tuzi je zaobilaznica, dječji parkovi, nedostatak parking mjesta, javne kuhinje, dnevnog centra i nešto što se vidi kao nedostatak je skladište ili komora za skladištenje proizvoda. Prije svega naš fokus će se odnositi na zaobilaznicu, kako bi se omogućila jedna normalna komunikacija", kazao je Camaj.
Istakao je da je ubijeđen da će u narednom četvorogodišnjem periodu "riješiti sve detektovane probleme, u jednom partnerskom odnosu opštine, dijaspore i Vlade Crne Gore u kojoj neće biti DPS-a".
Predstavnik koalicije koju čine Demokratska partija socijalista (DPS), Bošnjačka stranka (BS), Socijaldemokrate (SD), Demokratska unija Albanaca (DUA) Enis Đokaj kazao je da u prvom mandatu opštinske uprave postoji dosta problema.
"Imamo mnogo problema u prvom mandatu većine punopravne opštine. Mi smo bili dio te većine i Bošnjačka stranka i Demokratska unija Albanaca, ali to što smo sada u drugoj koaliciji je dokaz da su bili i ostali veliki problemi", kazao je Đokaj.
Istakao je da je probleme izazvao predsjednik Albanske alternative.
"Probleme je izazvao predsjednik Albanske alternative koji je nažalost blokirao svaki dogovor koji smo imali od sporazuma od 2019-2020.godine i 2021. godine", kazao je Đokaj.
Željko Milić, predstavnik liste SNP "Časno za Tuzi" kazao je da već duži niz godina bitišu u Opštini Tuzi, te da su u jednom periodu bili vlast.
"Naš program bi bio usmjeren ka razvoju infrastrukture, poljoprivrede, turizma i svakako sve bolja saradnja sa dijasporom. Jedan od kapitalnih objekata vidimo zabilaznicu oko Tuzi", kazao je Milić.
Kazao je da je to međunarodni put koji povezuje Evropu sa Balkanom.
"Mislim da bi se sa zaobilaznicom Tuzi vratile Tuzima", kazao je Milić.
Mark Gorvokaj iz Albanske koalicija - "Zajedno" (Demokratska partija i Forca) kazao je da neke osobe imaju po tri ili četiri posla, a da neke porodice nemaju nijedan posao.
"Treba da podignemo svijest građana da znaju da imaju apsolutno pravo da bilo kada ulaze u Opštinu koja je nezavisna zahvaljujući nama, a ne Niku Đeljošaju", kazao je Gorvokaj.
Istakao je da se na ovaj način ne može raditi jer, kako kaže, tako politika postaje negativno konotirana.
"Narod nas je doveo ovdje i treba da budemo u njihovoj službi", naveo je Gorvokaj.
Nik Đeljošaj, predstavnik koalicije "Albanski forum - Jedinstvo i razvoj" (Albanska alternativa, Demokratski savez Albanaca, Nacionalna albanska unija i Demokratski savez u Crnoj Gori) kazao je da su najveći porblemi u Malesiji retrogradne političke strukture anti-albanske, te da su je one dovele u stanje koje je bilo prije četiri godine.
"Još im izgleda smeta razvoj Malesije, ali mi smo neki dio riješili od 2019. godine a definitivno ćemo riješiti 5. marta slobodnom voljom građana ali i dijasporom koja je došla da podrži nastavak razvoja u Malesiji", kazao je Đeljošaj.
Istakao je da je "normalno da ima problema, ali da su jedan dio riješili, kao što je infrastruktura".
"Povezali smo i ruralni dio sa urbanim dijelom, pomažemo i poljoprivrednicima, ali i stanovnici imaju više povjerenja u institucije nakon ove četiri godine", kazao je Đeljošaj.
Ilhan Škrijelj, predstavnik liste "SPP za buduće generacije" kazao je da su brojni problemi sa kojima se Opština Tuzi suočava.
"Domaćinstva u naseljima Kraburško polje, Kuća Rakića, dio Milješa i Šipčanika praktično nemaju elementarne uslove za život. I kapacitet vode u ovim naseljima je loš", kazao je Škrijelj.
Istakao je da roditelji bošnjačke djece plaćaju prevoz o svom trošku do osnovne škole, te da je i napon struje u pomenutim naseljima veoma loš.
Naveo je da je suština njihovog djelovanja da umjesto ličnih i porodičnih interesa počnu da rješavaju probleme jedan po jedan.
"Novca ima da za sve ove probleme. Zato glas ta stranku pravde i pomirenja jeste glas za rješavanje budućih problema u naseljima gdje žive Bošnjaci", kazao je Škrijelj.
Predstavnik liste Socijaldemokratska partija SDP "Pokret za Tuzi - svim srcem za Tuzi" Husein Đoković kazao je da je Opština Tuzi jedina koja ne raspolaže svojom imovinom.
"Ista vlast nije učinila ništa da dođe do fer podjele imovine između opština. Ne upravljamo sa bunarima koji se nalaze na teritoriji Opštine Tuzi, nemamo kancelariju za katastar, autobusku stanicu, javni prevoz koji je jako bitan za građane", naveo je Đoković.
Istakao je da je jasno ko je kriv za takvo stanje opštine.
"Mi imamo rješenje, petog marta glasajte broj sedam", kazao je Đoković, prenosi RTCG.
Komentari