Osim ovog dokumenta, ministar je govorio i o predlogu Zakona o dopunama Zakona o prevozu opasnih materija i kazao da oba dokumenta idu u pravcu povećanja bezbijednosti građana i očuvanja zdravlja.
“Radi se o materijama koje mogu da izazovu posljedice po život i zdavlje građana ali i da ugroze životnu sredinu, pa želimo da osiguramoe rukovanje i prevoz tih materija. Ako dođe do havarije ona može da izazove velike posljedice pa moramo to da spriječimo. Sva nadležna ministrstva su dala zeleno svijetlo kao i uprave i ovim se ne iziskuju nova finansijska sredstva”, naveo je Adžić.
Kazao je i da će petarde biti zabranjene što je naročito važno jer su djeca često imala posljedice upravo zbog rukovanja koje nije bilo bezbijedno.
Poslanik Albin Ćeman (Demokrate) rekao je da su potrebne izmjene o kojima je Adžić govorio i da se mijenja nekoliko članova kada je u pitanju prevoz opasnih materija.
V.d. generalnog direktora Direktorata za zaštitu i spašavanje Miodrag Bešović rekao je da je izrađen strateški dokument kojim se procjenjuje rizik od katastrofa i da se tu nalaze svi rizici koje su mogli da predvide.
“A koji mogu da zadese našu državu, dobili smo pozitivnu ocjenu. Novina je da treba da se uvrsti i gašenje požara u električnim vozilima”, naveo je Bešović.
Maksim Vučinić (Radnička partija), istakao je da se dugo čeka na Zakon o oružju i da je to pitanje naročito važno, jer treba da imamo u vidu da mnogo ljudi u našoj zemlji ima oružje u kući.
“Imamo tri regularna strelišta, dosta lovaca, ali i vojnih strelišta koja bi sad mogla da se valorizuju i da budu dio turističke ponude. Crna Gora i naši građani su jedni od najnaoružanijih, imamo i nelegalnog oružja, a treba imati u viodu da se olako daju i ljekarska uvjerenja, jer sjetimo se tragedije na Cetinju. Taj čovjek nije smio da ima oružje, a da je neko utvrdio njegovo stanje, ono se možda ne bi dogodilo”, ukazao je Vučinić.
Komentari