- Poznato je da je sloboda medija i još šire - sloboda izražavanja - temelj demokratije. Sloboda kao takva, pa samim tim i medijska sloboda nikada ne može biti jednom zauvijek osvojena, već se mora braniti i potvrđivati u kontinuitetu, pa naš je zadatak da uvijek govorimo i djelamo u pravcu njene afirmacije - navela je Borovinić Bojović u saopštenju.
Napominje da ne treba zaboraviti da su one medijske slobode i dalje u sjenci još neriješenog ubistva glavnog i odgovornog urednika lista "Dan", kao i jednog broja nerasvijetljenih napada na novinare.
- Ovi zločini, nažalost, nastavljaju da budu izazov nadležnim organima naše države - kazala je Borovinić Bojović.
Ona je naglasila da sloboda medija mora da bude praćena odgovornošću, u ovom slučaju odgovornošću za javnu riječ, "jer bez nje mediji neće doprinositi razvoju i prosperitetu društva, već će, naprotiv, generisati tenzije u njemu".
- Nosioci javnih funkcija nesumnjivo su dužni da imaju viši prag tolerancije i trpe utemeljene, pa i neutemeljene kritike, ali je zabrinjavajuće što se na meti nekih neodgovornih poslenika javne riječi u Crnoj Gori povremeno nalaze i sami građani, i to jedino zato što pripadaju određenom narodu ili religiji. Protiv takvih zloupotreba medijskih sloboda se, takođe, moramo boriti. Slobodni i odgovorni mediji su sedma sila i uslov bez kojeg demokratsko društvo ne može postojati i zato im se mora garantovati puna sloboda, ali isto tako i tražiti od njih puna odgovornost - poručila je Borovinić Bojović.
Komentari