Iako srpski mediji naglašavaju da je sedamdesetogodišnji ambasador Rodić karijerni diplomata, njegova biografija pokazuje da je, prije prvog diplomatskog iskustva imao neka druge angažmane u državnoj upravi.
Nekadašnji zamjenik Republičke izborne komisije, nakon dolaska na vlast Srpske napredne stranke značajno je napredovao u karijeri: bio je zamjenik sekretara Narodne skupštine Srbije i šef kabineta predsjednika parlamenta.
Jedno vrijeme je, kao istaknuti član partije, obavljao dužnost generalnog sekretara predsjednika Srbije Tomislava Nikolića, a upravo sa te pozicije je 2002. godine imenovan za - direktora Bezbjednosno-informativne agencije (BIA).
Srpski predsjednik Nikolić ga je tada opisao kao „pravnika stare škole koji je posvećen državi, a ne špijuniranju, praćenju i pravljenju tajnih dosjea“.
Ipak, već u prvim mjesecima na čelu BIA, suočio se sa ,,tajnim dosjeom“: aferom prisluškivanja telefona Tomislava Nikolića i Aleksandra Vučića. Listinge telefona tadašnjeg predsjednika države i potpredsjednika Vlade navodno je tražila Uprava kriminalističke policije MUP-a, što je BIA otkrila i spriječila.
U ,,reformisanoj“ vladi Republike Srbije, septembra 2013. godine, izabran je za ministra odbrane. Ovu funkciju obavljao je svega nekoliko mjeseci, do aprila 2014. godine, kada se otisnuo u ,,diplomatske vode“.
U periodu od 2014. do 2018. godine bio je ambasador Srbije u Azerbejdžanu, a u junu 2018. je imenovan za ambasadora Srbije u Austriji.
Nebojša Rodić će na mjestu ambasadora zamijeniti Vladimira Božovića, kojem je prošle neđelje, nakon jednodnevnog nesporazuma kada je vraćen sa GP Ranče, dozvoljen ulazak u Crnu Goru.
Komentari